Karakalem kursunda neler öğreneceğim?

Karakalem resim sanatının en önemli parçalarından biridir. Özellikle bu alanda eğitim yaşamında hedefleri bulunan öğrencilerin karakalem kursuna katılması tavsiye edilmektedir. Karakalem kursunda çizim teknikleri, gölgelendirme, ışık, ölçü ve hacim gibi pek çok eğitim verilmektedir. 

Kursu tamamlayan öğrenciler karakalem tekniklerine uygun olarak resim çizebilme yeteneklerini geliştirmektedir. Özellikle portre çizimine yönelik kapsamlı bir eğitim alabileceğiniz karakalem kursunda çizim tekniğinizi geliştirerek eserlerinizi başarıyla sergileme fırsatı yakalayabileceksiniz.

Karakalem kursu fiyatları

Karakalem kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek karakalem kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Karakalem kursu ile resim sınavlarına hazırlanabilir miyim?

Karakalem kursu resim ana sanat dalı içerisinde yer alan önemli bir tekniktir. Resme gölge verebilmek, ışığın geliş açısını ayarlayabilmek, ölçü ve hacim gibi eğitimleri içerisine alan bu teknik sınavlarda size yardımcı olacaktır. 

Ancak bu alanda belirli bir hedefi olan sanatçıların resim kursunda daha kapsamlı bir eğitim görmesi gerekmektedir. Karakalem kursuna hobi olarak katılmak isteyen öğrenciler için de çalışma programları bulunmaktadır.

Karakalem kursuna kimler katılabilir?

Karakalem kursuna çocuklar ve yetişkinler katılabilmektedir. Kurs için belirlenen herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmamakla birlikte bu alanda eğitim almak isteyen herkes kendini geliştirebilmektedir. 

Nesneler, doğa, hayali imgeler gibi eğitimlerin verildiği çocuk karakalem kursunda resim yapma tekniklerine yönelik çalışmalar da yer almaktadır. 

Yetişkinler için eğitimlerin zorluk derecesi daha yüksektir.

Kursa katılım sürecinde gerekli olan herhangi bir malzeme bulunmamaktadır. Eğitmenleriniz sizin için en uygun kalem seçimini yaparak çalışmalarınızı sanatsal boyuta taşıyabilecektir.