Gerber kursunda neler öğrenebilirim?

Gerber kursunda başlangıçta programın tanıtılması ve temel işlevleriyle öğretilmesine yönelik bir eğitim verilmektedir. Bu eğitimde teknik çizimler ve estetiğe yönelik çalışmalar da yapılmaktadır.

Özellikle kumaş tiplerinin bilgisayar ortamında tanıtılması, bilgisayar teknolojileri ile taranması, çizimlere kumaş tiplerini yerleştirme gibi eğitimler de bulunmaktadır. Bu kursta bilgisayarlı modelistliğin tüm teknik detaylarını öğrenerek uzmanlaşma seviyesine erişebilirsiniz.

Gerber kursu fiyatları

Gerber kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek gerber kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Gerber nedir?

Gerber, modelistliğin temellerinde kullanılan bir bilgisayar programıdır. Bu program her modelistin bilmesi gereken teknik detayları içermektedir. “AccuMark Gerber” olarak da bilinen program, bilgisayarlı modelistliğin en çok tercih edilen yazılımlarından biridir. Hem Türkiye’de hem de dünyada bu alanda kendini geliştirmiş herkes tarafından kullanılmaktadır.

Gerber kursuna katıldıktan sonra sertifika alabilecek miyim?

Bilgisayar kurslarının pek çoğunda sertifika desteği verilmektedir. M.E.B onaylı kurum ve başarı sertifikasına sahip olabileceğiniz gerber kursu ile kendinizi geliştirebilecek, büyük firmalarda çalışma fırsatı yakalayabileceksiniz. Gerber sertifikası bu alanda kurs hizmeti veren pek çok kurum veya kuruluş tarafından verilmektedir.

Gerber kursuna kimler katılabilir?

Genellikle terziler, modelistler, stilistler, üç boyutlu modelleme ile ilgilenen kişilerin gerber kursuna katılmaktadır. 

Tekstil dünyasının temel programlarından biri olan Gerber v8 ve v9 ile bilgilerini teorik temellere dayandırmak isteyen herkes bu kursa katılabilir. Özellikle bu alanda başarılarını ispatlamış firmaların bünyesine dahil olabilmek için gerber kursuna katılmanız gerekmektedir.