​Stilistlik kursunda neler öğreneceğim?

Stilistlik eğitimi çizim kabiliyetlerinizi geliştirme, bu çizimleri bilgisayar ortamına taşıyarak belirli teknik eğitimler ölçütünde koleksiyon oluşturma gibi kapsamlı çalışmalar içermektedir.

Başlangıç sürecinde stilistliğin tanımı, etkileyici çizimler yaratma, moda tarihi, renk çalışmaları, model çizimi, koleksiyon oluşturma, kreasyon ve bireysel dosya hazırlama, bilgisayar ortamında moda tasarım, ışık ve gölge, yazlık-kışlık çalışmalar gibi eğitimleri de kapsamaktadır. Kısacası stilistlik kursunda hayal ettiğiniz bir tasarımı bilgisayar ortamına aktarma sürecinde ihtiyaç duyacağınız tüm teknik ve uygulamalı eğitimler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Stilistlik kursunda hangi bilgisayar programlarını öğreneceğim?

Başta Adobe Photoshop olmak üzere Illustrator, Freehand MX ve Corel Draw gibi programları öğreneceğiniz stilistlik kursunda bu alanda kendinizi geliştirmenize olanak tanıyan özel tasarım programları hakkında da bilgi ve deneyim sahibi olabileceksiniz. Alacağınız eğitim bütünüyle bu alanda uzmanlaşma düzeyine erişmenize imkan tanıyacak çeşitlilik ve verimlilikte olacaktır.

Stilistlik kursu fiyatları

Stilistlik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek stilistlik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İyi bir stilist…

Markalaşma düzeyine ulaşabilecek tasarımlar yapabilen, tasarımlarını ticari boyuta taşıyabilen, özgün, azimli, yenilikçi ve vizyonu geniş kişidir. Özellikle alacağı eğitimle bilgilerinizi teorik temellere dayandırabilmesi ve üretken olması farklı markaların bünyesine dahil olma sürecini de hızlandıracaktır. 

Tasarımlarınızla akılda kalmak, kendi kreasyonlarınızı oluşturarak defilelerde tüm dikkatleri üzerinize çekmek, bu alanda yetenekli olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız stilistlik kursuna katılmalısınız.

Stilist ile modelist arasında fark nedir?

Stilist en basit tanımıyla bir tasarımın genel hatlarını belirleyen kişiye verilen isimdir. Modelist ise belirlenen bu tasarım üzerinden kalıp çıkarma, kesme, dikme gibi işlemlerden sorumlu kişidir. Stilist ve modelistler birbiriyle yakından ilişkili olmasının yanı sıra iyi bir tasarımın oluşturulmasında da büyük rol üstlenmektedir.