Seramik kursunda neler öğreneceğim?

Başta çamur ve şekillendirme biçimlerinin öğretildiği seramik kursunda pek çok tekniğe yönelik eğitimler verilmektedir.

Çamur çeşitlerinin tanıtıldığı, seramikte kullanılan malzemelerin öğretildiği, kalıp alma, alçı, elde edilen ürünlerin sırlanması, çimdikleme, sucuk ve sıvama yöntemi gibi çalışmaların da yer aldığı seramik kursunda ürünlerin oluşum sürecinden tamamlanma aşamasına kadar kapsamlı bir çalışma programı hazırlanmaktadır.

Seramik kursunda öğrenecekleriniz kendinizi geliştirebilmeniz için yeterli olanağı sizlere sunacaktır.

Seramik kursu fiyatları

Seramik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek seramik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Seramik kursunu tamamladığımda nerede çalışabilirim?

Kursu başarıyla tamamlayan tüm katılımcılar kendi tasarımlarını oluşturabilecekleri gibi, atölye ve işletmelerde, camın gerekli olduğu sektörlerde, hediyelik eşya yapımı gerçekleştiren kurum veya kuruluşlarda da iş bulabilmektedir. 

Seramik hem zevkli bir hobi olması nedeniyle katılımcıların oluşturdukları ürünlerde kendilerine ait izler paylaşabilmesine olanak tanımakta hem de iş arayan sanatçılara yepyeni bir kariyer imkanı sunmaktadır.

Seramik kursuna kimler katılabilir?

Seramik kursunda yetişkinler ve çocuklar için sınıflar bulunmaktadır. Bu sınıflarda eğitim programlarına dahil olmak isteyen herkes seramik kursuna katılım gerçekleştirebilmektedir. Seramik sanatına meraklı olan, bu alanda uzmanlaşmak ve kendini geliştirmek isteyen herkes kursa katılabilmektedir.