Karikatür kursu fiyatları

Karikatür kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek karikatür kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Karikatür malzemeleri nelerdir?

Karikatür çiziminde pek çok malzeme kullanılmaktadır. Başta teksir kağıdı ve kurşun kalem olmak üzere, açacak, silgi, resim kağıdı, cetvel, gönye, tarama ucu, fırça, boya, çini mürekkebi, mürekkep silgisi, maket bıçağı gibi malzemeler yer almaktadır. 

Bazı kurslarda malzemeler kurs veren firmalar tarafından karşılanmaktadır. Malzeme seçimi konusunda kararsız kalan veya herhangi bir fikri olmayan katılımcılar eğitmenlerinden destek alabilmektedir.

Karikatür kursunu tamamladığımda nerelerde çalışabilirim?

Karikatür kursu mizahi yeteneğin ve teknik bilginin bütünlüğünün ön planda olduğu bir kurstur. Teknik bilgi geliştirilebilir ancak yeteneğinizi geliştirmeniz için bu alanda sık sık çalışma yapmalı ve vizyonunuzu geniş tutmalısınız. 

Karikatür kursunu tamamlamanız halinde başta dergi, gazete, kitap gibi yayıncılık sektörünün popüler mecralarında iş bulma fırsatı yakalayabileceğiniz gibi freelance projelerde de görev alabilirsiniz.

Karikatür kursunda neler öğreneceğim?

Karikatür kursunda çizim yeteneklerinizi teorik bilgilerle pekiştirebileceğiniz eğitimler verilmektedir. Reel ve karikatüre çizim, anatomi teknikleri, perspektif gibi eğitimleri de kapsayan karikatür kursunda çizimin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. 

Kursta öğrenecekleriniz mizahi yeteneklerinizi geliştirecektir. Böylelikle hem iyi karikatür çizebilme hem de kendinizi geliştirme sürecine dahil olabileceksiniz. Unutmamalısınız ki içinde mizah duygusu olan herkes karikatür kursuna katılarak kendini geliştirebilmektedir.

Karikatür kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa katılmak için belirlenen minimum yaş sınırı 10’dur. 10 yaşın üzerindeki tüm katılımcılar hem hobi olarak hem de ileride yayıncılık sektörüne yönelmek adına karikatür kursuna katılabilmektedir. Kursa katılma sürecinde belirlenen farklı bir kriter bulunmamaktadır.

Genellikle teknik eğitimlerin verildiği karikatür kursunda belirli bir seviyenin arından katılımcılar kendi yeteneklerini keşfedebilecek düzeye ulaşacaktır.