Dublaj-seslendirme kursu fiyatları

Dublaj-seslendirme kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek dublaj-seslendirme kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Dublaj Nedir?

Seslerin kaydedilerek film üzerine sonradan montajlanması bir başka ifadeyle farklı bir dilde ya da sessiz olarak kaydedilmiş görüntülerin istenilen dilde yeniden seslendirilmesidir. Dublaj ve seslendirme farklı anlamlara  geliyor gibi algılansada her ikisi de aynı anlamı taşımaktadır.

Seslendirme nasıl yapılır?

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi artık bilgisayarın olduğu her ortamda seslendirme yapabilme olanağı sunuyor olsa da seslendirme yapmak için en uygun ortam studyodur. Dublaj yaparken seslendirilecek görüntünün orjinal sesini duymak gereklidir. Kulaklığı takarak bir yandan ekrandan görüntüleri izlerken bir yandan da metnin birbiriyle uyumu takip edilerek seslendirme yapmak gerekmektedir. Oturarak seslendirme yapılması sesin niteliğini etkileyeceğinden ayakta seslendirilme yapılması daha doğrudur.

Nasıl seslendirme sanatçısı olunur?

Seslendirme, toplumumuzda ağırlıklı olarak tiyatro sanatçıları tarafından yapılmaktadır. Seslendirme sanatçısı olmak için tiyatro eğitimi almak zorunlu değildir. Ancak iyi bir dublaj sanatçısı olmak istiyorsanız sesinizi eğitmeniz büyük önem taşımaktadır. Seslendirme sanatçısı olmak isteyenler ayrıca diksiyon eğitimi de almalıdır. Çünkü doğru telaffuz ve seslendirme esnasında nefesini kontrol edebilmek büyük önem taşımaktadır. 
Diksiyon ve seslendirme eğitimi alarak dublaj sanatçısı olabilir; televizyonlarda, reklamlarda ve sinemada seslendirme yapabilirsiniz.