Grafik tasarım kursunda neler öğreneceğim?

Kurs kapsamında öğretilen bilgiler genellikle programlar üzerinden anlatılan eğitim süreçlerini kapsamaktadır. Bu süreçleri besleyen en önemli kaynaklardan biri de öğrencinin kendini geliştirme isteğidir. Kursa katılım gösterme sürecinin ardından başlangıç seviyesinden uzmanlaşma düzeyine kadar pek çok eğitimden söz edilmektedir. Freehand, CorelDraw, QuarkXPress, Adobe Indesign, Photoshop, Illustrator gibi programların öğretildiği kurslarda baskı tekniklerine yönelik çalışmalar da yapılmaktadır. Özellikle programlarla ilgili tüm teknik detayların öğretilmesi amacıyla verilen eğitim süreci kişisel gayret ve çalışma disipliniyle de doğru orantılıdır. Kursta öğrenilen bilgileri günlük yaşama dönüştürebilmek ve kariyer yaşamına adapte olabilmek için eğitimin uygulamalı alıştırmalarla desteklenmesi gerekmektedir. Grafik tasarım kursunu başarıyla tamamlayan her öğrenci sertifika alma hakkına sahip olmaktadır.

Grafik tasarım nedir?

Grafik tasarım, görsel ve yazınsal kaynakların bir ileti ile oluşturulması ve bu oluşum sürecinde birden fazla materyallere yer verilmesi olarak tanımlanabilmektedir. Bu bölümle ilgilenen insanlar, genellikle bilgisayar ortamına taşıdıkları eserlerini kendilerine özgü sanatsal bakış açısıyla yorumlayarak pek çok alanda iş imkanına sahip olabilmektedir. Genellikle broşür, afiş, ambalaj, animasyon, mimari, baskı, film, fotoğraf, karikatür gibi alanlarda kendilerini geliştirebildikleri gibi, web tasarım dünyasında da hayal gücünün sınırlarını zorlayan projelere imza atabilmektedirler. Grafik tasarımın bilgisayarla iç içe bir kavram olarak tanımlanmasına neden olan günümüz dünyasında grafik tasarım kursuna talep de oldukça fazladır.

Grafik tasarım kursu fiyatları

Grafik tasarım kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek grafik tasarım kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Grafik tasarım kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Bu kursu bitiren katılımcılar pek çok alanda iş bulabilme olanağına sahiptir. Başta fotoğraf stüdyoları olmak üzere, grafik tasarım ve reklam ajanslarında çalışabilen bireyler, matbaa, dergi, gazete gibi sektörlerin yanı sıra, dekorasyon ve mimarlık alanlarında da iş bulabilmektedir. Günümüzde grafik tasarım kursunu bitirerek Freelance projelerle adından söz ettiren pek çok insan bulunmaktadır. Bölümün sizlere sağladığı iş fırsatlarını değerlendirebileceğiniz gibi kendi iş yerinizi de açabilirsiniz.

Grafik tasarım kursunu bitirdiğimde hangi sertifikaları alacağım?

Katılım gösterdiğiniz kurs tarafından sizlere verilen başarı sertifikasının yanı sıra M.E.B. onaylı başarı sertifikası alabilir, bu alanda sizler için hazırlanmış mimari web tasarım sınavlarında eğitiminize yönelik başarılı bir adım atabilirsiniz.

Grafik tasarım kursuna katılım şartları nedir?

Kursa katılabilmek için temel bilgisayar eğitimi almış olmanız yeterlidir. Herhangi bir yaş sınırlaması olmayan grafik tasarımı kursu üniversitelerin ilgili alanlarına yönelmek isteyen ve sınav süreçlerinden geçecek olan öğrencilere de eğitim vermektedir. Hem teorik hem uygulamalı anlamda bilgilerinizi destekleyebilme imkanına sahip olduğunuz kurs sonrasında iyi bir grafiker olabilirsiniz.