Ales kursu fiyatları

Ales kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ales kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

ALES nedir? ALES sınavına kimler katılabilir?

Lisanüstü eğitim ve Akademik Personel sınavı olarak bilinen ALES, ilkbahar ve sonbahar döneminde gerçekleştirilen bir sınavdır. Bu sınavdan alınan sonuçlar akademik kadrolara eğitmen atamada, yüksek lisans programlarında, yurtdışında okuyan öğrencilere burs verebilme sürecinde göz önüne alınmaktadır.

Toplamda 160 sorudan oluşan sınav bir kısmı sayısal bir kısmı sözel sorular içermektedir. ALES sınavına 4 yıllık üniversite mezunu herkes katılabilmektedir.

ALES kursu ders programı

ALES kursunda alacağınız eğitim bu sınavda başarılı olmanıza ve kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır. Matematik, Geometri ve Türkçe gibi ana dersler üzerinden verilen bu eğitim sayısal, sözel ve eşit ağırlık bölümü öğrencilerinin anlayabileceği dilden, yalın ve müfredata uygundur.

ALES sınavından alınan puanın %50’lik üniversite programlarına dahil olmak için göz önünde bulundurulmaktadır. %25’i transcript, %25’i de mülakat sınavı olarak hesaplanır. ALES puanınızın yüksek olması istediğiniz yüksek lisans programına girebilmeniz için önem taşımaktadır.

ALES zor bir sınav mıdır?

ALES sınavı belirli periyotlarda çalışma gayreti gösteren her öğrencinin belirlenen baraj seviyesinin üzerine çıkabileceği bir sınavdır. Özellikle ALES kursu bu sınavda başarılı olabilmeniz için size en uygun eğitim metotlarını belirlemiştir.

ALES sınavının zorluklarını ortadan kaldırmak için sık sık çalışmalı, eğitmenlerinizin verdiği ödevleri aksatmamalı ve son sınavlarda çıkmış soruları çözmeye gayret göstermelisiniz.