Açıköğretim kurslarında hangi dersler işleniyor?

Açıköğretim kurslarında öğrencilerin eksik olduğu derslere yönelik verilen eğitimleri ve genel çalışma programlarını kapsamaktadır. Genel matematik, muhasebe, işletme, hukuk, iktisat, maliye, finans gibi pek çok dersi içinde barındıran bu kurslar uzun ve kısa dönem olarak ikiye ayrılmaktadır. 

Açıköğretim kurslarında işlenen dersler birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar uzayabilmektedir. Kursun amacı öğrencilerin başarısız oldukları derslerde kendilerini geliştirebilmelerini ve bölümlerini en kısa sürede tamamlayabilmelerini sağlamaktır.

Açıköğretim kursu fiyatları

Açıköğretim kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek açıköğretim kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Açıköğretim kurslarında eğitim ne kadar sürede tamamlanır?

Açıköğretim kurslarında eğitim süresi 4 farklı dönemden oluşmaktadır. Öğrenciler kursa istedikleri zamanda, başarısız oldukları alanlarda katılarak iyi bir derecede elde edebilmektedir. 

Eğitimin süresi 72 saatte tamamlanabildiği gibi 2 ay ile 4 ay arasında da değişebilmektedir. Kurs size yalnızca sınıf geçmenizi garanti etmez. Alacağınız eğitimin yaşamınızın her alanında kullanabileceğiniz bir eğitim olmasını hedefler.

Kursa ne kadar sık katılır, size verilen çalışmaları ne kadar disiplinli bir biçimde gerçekleştirirseniz bu süreci o kadar hızlı tamamlayabileceğinizi unutmamalısınız.

Açıköğretim kursları ile başarı garantisi

Günümüzde bu alanda profesyonel kadrosuyla hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlar size başarı garantisi sunmaktadır. Bazı kurslarda eğitim aldığı halde başarısız olan öğrenciler için çalışmalar ücretsiz olarak tekrar edilebilmektedir.

Müfredata uygun, her öğrencinin anlayacağı dilde, birebir eğitim odaklı olarak gerçekleştirilen derslerde değerlendirme sınavları da yapılmaktadır. Kurslar size sunduğu başarı garantisi ile bilgilerinizi teorik temellere dayandırabilmeyi amaç edinir.

Açıköğretim kurslarında sosyal aktiviteler

Açıköğretim kurslarında öğrencilerin sosyalleşebilmesi ve derslere adapte olabilmesi için sosyal aktiviteler de gerçekleştirilir. Piknik, film günleri ve gezilerle pekiştirilen bu süreç moral ve motivasyonu arttırır, sınavlarda başarılı olma şansını yükseltir. Bu aktivitelere kursa başvuru yapan her öğrenci katılabilir.