TESOL kursuna kimler başvurabilir?

TESOL kursuna ingilizce öğretmenliği yapmak isteyen herkes başvurabilir. TESOL kursuna katılmanız için en az B2 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. TESOL kursuna başvururken zorunlu bir koşul olmamakla birlikte ön lisans yada lisans diplomasına sahip olmanız iş başvurularında kolaylık sağlayan bir durumdur.
 

Tesol kursu fiyatları

Tesol kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek tesol kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

TESOL kursunun içeriği nedir?

TESOL sertifika programı katılımcıların ingilizce öğretme becerilerini geliştirmeyi hedefler.Eğitimler teorik ve pratik olarak iki aşamalıdır. Kurs içeriklerinin teorik kısmında eksik gramer bilgilerinin tamamlanması, kursiyerin ingilizceye hakim olması ve kelimeleri doğru telaffuz etmesine yönelik dersler mevcuttur.  Bu derslerin yanı sıra öğretmen adaylarına; dersleri nasıl planlaması gerektiği, öğrenci ve öğretmen merkezli eğitim modellerinin nasıl olması gerektiği, ders içi aktivitelerin uygulanması, dinleme-okuma alıştırmaları gibi konularda eğitim verilir. 
Öğretmen adayları uygulama derslerinde gerçek öğrencilere ders anlatarak eğitim sürecinin pratik kısmını tamamlar.