Vergi müfettişliği kursu fiyatları

Vergi müfettişliği kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek vergi müfettişliği kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Vergi müfettişliği kursunun içeriği nedir?

Vergi müfettişliği sınavında adaylar, hukuk, maliye, iktisat ve muhasebe konularından sorumludur. Adayların bu alanlarda yazılı ve sözlü olarak kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecek düzeyde olması gerekir. Bu nedenle vergi müfettişliği kursu içeriği hukuk, maliye, iktisat ve muhasebe konularından oluşmaktadır.

Maliye teorisi ve politikası, vergi teorisi, Türk vergi sistemi, kamu maliyesi, iktisadi düşünceler tarihi, para teorisi ve politikası, Türkiye ekonomisi, Anayasa hukuku, idare hukukunun genel esasları ve idari yargı, borçlar hukuku, ticaret hukuku, genel muhasebe, mali tablolar analizi vb. konular detaylı olarak anlatılmakta ve adayların bu konulardaki bilgi açığını kapatmaları amaçlanır.

Vergi müfettişliği kursuna kimler katılabilir?

Vergi müfettişliği sınavına girecek adayların siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği vb. fakültelerden mezun olmaları gerekmektedir. Yurt dışında eğitim almış ancak bu fakültelere denkliği YÖK tarafınan kabul edilmiş adaylarda  bu sınava  katılabilir. Bu alanlar dışındaki adaylar sınava katılıp başarılı olsalar dahi İç İşleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen mülakat sınavına çağrılmazlar. Ayrıca sınava katılacak adayların 35 yaşını aşmamış, vergi müfettiş yardımcılığı sınavına katılmamış ya da en fazla bir defa katılmış olması gerekir.