TOEFL kursunda neler öğreneceğim?

TOEFL kursu sizi sınava en iyi şekilde hazırlayacak çalışma programları oluşturmaktadır. Dolayısıyla sınavla birebir örtüşen sorular, alıştırmalar, gerekli görsel destek ve yazınsal kaynaklarla TOEFL kursundan %100 verim alabilir, bu sürece kadar en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Okuma, yazı yazma ve bu yazıyı örneklerle destekleyebilme, kelimelerin telaffuzu, cümle bilgisi, paragraf çözümleme gibi pek çok eğitimlerin bulunduğu TOEFL kursunda başlangıç seviyesinden Advance düzeyine kadar tüm çalışmalar öğrenci odaklı olarak gerçekleştirilmektedir.

TOEFL zor bir sınav mıdır?

TOEFL sınavı dünyanın pek çok üniversitesinde ve özel firmaların bünyesinde geçerlilğini koruyan bir sınav olması bakımından diğer sınavlara göre daha zorlu sorulardan oluşmaktadır. Ancak TOEFL kursuna katılarak sınavdan istediğiniz sonucu elde edebileceğiniz gibi istediğiniz üniversitelerin bünyesine dahil olma hakkı da kazanabilirsiniz.

Toefl kursu fiyatları

Toefl kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek toefl kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

TOEFL nedir?

TOEFL tüm dünyada uygulanmakta olan, genel-geçer niteliği bulunan bir seviye tespit sınavıdır. 
Sınav, okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi bölümlerden meydana gelmektedir. Bu dört bölüm de kendi içerisinde belirli puanlandırmalara ayrılır. 80 üzeri seviyedeki öğrenciler başarılı kabul edilir. Sınav genellikle senede 4 defa yapılır.

TOEFL sınavına kimler katılabilir?

Bu sınava üniversite öğrencileri, üniversiteyi bitirdikten sonra Master yapmak isteyen kişiler, çalışanlar ve belirli firmaların bünyesine dahil olmayı hedefleyen her insan katılabilir. Sınav sonucu hem yurt dışında hem de Türkiye'deki tüm üniversitelerde geçerliliğini korumaktadır.

TOEFL artık pek çok firmanın eleman alımı için de zorunlu olan bir sınav haline gelmiştir. Sınava her İngilize eğitim seviyesindeki öğrenci katılabilir ancak Advance düzeyine ulaşmış kişilerin başarılı olma oranı daha yüksektir.

TOEFL sınavından kaç puan almam gerekiyor?

Sınava katılan her öğrencinin alması gereken minimum puan 80 olarak kabul edilmiştir. Ancak bazı üniversitelerde farklı kategoriler için de özel puan beklentileri (örneğin; x bir üniversitenin Reading bölümü için 24 puan sınırı olabilir) bulunabilmektedir.

İş hayatına atılacak bir kişinin özellikle bankacılık sektörü baz alındığında firmaların bünyesine dahil olabilmesi için bahsi geçen puan kriterinin daha üzerine çıkması gerekebilmektedir.