Sahne sanatları kursu fiyatları

Sahne sanatları kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek sahne sanatları kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sahne sanatları hazırlık kursuna kimler katılabilir?

Tiyatro metinleri oluşturmak isteyenler, kendi tasarımlarıyla hayal gücünün sınırlarını zorlayarak yepyeni eserler oluşturmayı hedefleyen, yeteneklerini seyircilere sunmayı, iyi bir oyuncu olmayı amaç edinen, kısacası bir tiyatro ekibinin parçası olarak hayal ettiği üniversitede okuma gayreti gösteren herkes bu kursa katılabilir. 

Sahne sanatları hazırlık kursu yetenek sınavlarına katılmak isteyen tüm öğrenciler için eğitim olanakları sunmaktadır. Özellikle özel tiyatrolar ve devlet tiyatrolarının bünyesine dahil olmayı hedefleyen her öğrenci bu kursta eğitim görebilmektedir.

Sahne sanatları hazırlık kursu ders programı

Sahne sanatları hazırlık kursu, yetenek sınavlarında başarılı olmanız için verilen derslerden oluşmaktadır. Drama yazarlığı, oyunculuk, dekor ve kostüm tasarım gibi bu alandaki yeteneklerinizi keşfedebilmenize imkan tanıyan sahne sanatları hazırlık kursu başarılı olma şansınızı yükseltmektedir. 

Sahne sanatları hazırlık kursuna katılan öğrenciler için ilgi duydukları branşlara yönelik çalışma programları hazırlanır. Bu programlar kişiye özel ve grup çalışmalarıyla pekiştirilir. Özellikle oyuncu olmak isteyenler için eğitimlerin büyük bir kısmı birebir gerçekleştirilir.

Sahne sanatları hazırlık kursu ve yetenek sınavları

Yetenekleri sınavları sahne sanatları hazırlık kursunu tamamlayan veya kendi imkanlarıyla sınavlara girecek öğrenciler içindir. Sınavlar katılacağınız sanat dalına göre yazılı, uygulamalı ve mülakat şeklinde gerçekleştirilir. Mülakatlar sahne sanatları bölümünde okumak isteyen öğrenciler için sınavların son aşaması olarak kabul edilir.