Ielts kursu fiyatları

Ielts kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ıelts kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

IELTS sınavı hakkında

Bu sınav eğitimini yurt dışında devam ettirmek isteyen öğrencilerin ve kariyer hedeflerinde yabancı dilini geliştirmek olan kişilerin katılabileceği bir sınavdır. İngilizce dilinden muaf olmak isteyen öğrenciler de bu sınava katılabilir. 1400’ün üzerinde üniversitede, İngiltere, ABD ve Kanada gibi ülkeler başta olmak üzere tüm dünyada geçerliliğini koruyan bu sınav 2 saat 45 dakika sürmektedir. Sınav okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi bölümler içermektedir.

IELTS kursuna kimler katılabilir?

IELTS kursuna yurt dışında okumak veya kariyer yapmak isteyen, vatandaşlık bursu olanaklarından faydalanmayı hedefleyen, yabancı dilini geliştirerek özel şirketlerin bünyesine dahil olmayı düşünen, kısacası İngilizce’yi konuşma, okuma ve anlama düzeyinde öğrenme amacı taşıyan herkes bu kursa katılabilir. IELTS kursu hem yabancı dilinizi geliştirir hem de yaşamınıza yepyeni bir yön verir.

IETLS sınavında başarılı olabilmek için…

Bu sınavda başarılı olmak isteyen adayların öncelikli olarak kendilerine en uygun IELTS kursuna başvuru yapması gerekiyor. Yazacağınız metnin uzunluğu ve kullanacağınız kelimenin sayısı oldukça önemli. Sınav kağıdınızı inceleyen kurulun metninizin ne kadar uzun olduğuyla değil, ne kadar dolu olduğuyla ilgilendiğini unutmamalısınız. 

İyi bir telaffuz, bağlaç kullanımı, düşüncenizi ifade ederken tercih edeceğiniz yol ve en önemlisi de sık sık tekrar yapmak sınavda başarılı olma şansınızı yükseltiyor.