Yös kursu fiyatları

Yös kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek yös kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

YÖS nedir?

YÖS; üniversite eğitimini Türkiye'de almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girdikleri sınavdır ve yanlızca lisans eğitimi almak isteyenlerin katılabileceği bir sınav türüdür. Yüksek lisans ve doktara eğitimi için YÖS'ün geçerliliği yoktur.

YÖS nasıl bir sınavdır?

Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 farklı dilde hazırlanan YÖS çoktan seçmeli bir sınavdır. Sınava katılan adayların Temel Öğrenme Becerileri ve Türkçe olmak üzere 2 farklı alandaki soruları yanıtlamaları gerekir. Temel öğrenme becerilerinde genel yetenek, matematik ve geometri alanları ile ilgili sorular bulunmaktadır. 

YÖS'e kimler katılabilir?

Türkiye'de eğitim almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin yanı sıra lise öğrenimini yurt dışında tamamlayan Türk vatandaşları, çifte vatandaş olup vatandaşlıktan çıkan mavi kartlı yabancı uyruklular ve sonradan Türk vatandaşlığına geçen çift uyruklular YÖS'e katılabilir.