SAT kursu kaç hafta sürüyor?

Ortalama 9 ile 12 hafta arasında değişen SAT hazırlık kursunda eğitimler seviyenize bağlı olarak 72 ile 84 saat arasında farklılık gösterebilmektedir.

Sat kursu fiyatları

Sat kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek sat kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

SAT sınavına kimler girebilir?

Sınava Amerikan üniversitelerinde okumak isteyen tüm öğrenciler katılabilmektedir.

SAT sınavına nasıl hazırlanılır?

Genellikle Upper Intermediate seviyesinde olan adayların Sat eğitim sürecine uyum sağlama aşamasında kendilerini daha kısa sürede geliştirdiği söylenebilmektedir. Profesyonel eğitmenlerin sizi sınava göre hazırlayan eğitim programları ile başarılı olabileceğiniz gibi eksiklerinizi tamamlayabilmeniz adına özel dersler de bu süreçte etkili olacaktır.

SAT nedir?

Günümüzde bir çok üniversite tarafından geçerliliği bulunan SAT sınavı, Amerika'daki üniversite ve yüksekokullarda eğitim hayatına devam edecek öğrencilerin girdiği bir sınavdır. Ülkelere göre bir yılda yedi veya beş tekrarlanan sınavda ağırlıklı olarak öğrencilerin bilgi düzeyi ve yorumlama yetenekleri dikkate alınmaktadır. SAT 1 ve SAT 2 olarak ikiye ayrılan sınav test usulüdür. Matematik-geometri, kompozisyon yazma, ingilizce sözel-eleştirel okuma gibi alanlarda yapılan bu test yükseköğrenim bazındaki kurumlar için büyük bir önem taşımaktadır.