Nasıl bir KPSS kursuna gitmeliyim?

KPSS sınavında başarılı olmak için doğru bir kursa gitmek büyük önem taşımaktadır. Gideceğiniz KPSS kursunun bu alanda ne kadar uzun süredir var olduğunu, başarılarını ve eğitmen kadrosunu inceledikten sonra size verilen kaynakların güncelliğini ve niteliğini de göz önüne alabilirsiniz.

KPSS'ye hazırlanırken profesyonel bir destek almalı mıyım? Neden?

KPSS'ye girecek her bir aday belirli düzeyde bilgi birikimine sahiptir. Ancak bu birikimi profesyonel bir destekle tamamlamak sınavda başarılı olma oranını arttıracak ve sizi bu sürece hazır hale getirecektir.

Unutmamalısınız ki KPSS kursunu tamamladığınızda başarılı olabilmeniz için öncelikli olarak bireysel gayret ve kararlıkla hareket etmeniz gerekmektedir. En iyi KPSS kursu sizin için gerekli çalışma programını dahi oluştursa, kendinizi geliştirmeye yatkın olmadığınız takdirde başarılı olma ihtimaliniz düşüktür.

 

Kpss kursu fiyatları

Kpss kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek kpss kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

KPSS nasıl bir sınavdır?

Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak bilinen KPSS, hem öğretmen olmak isteyen kişiler ve A grubu personeller için her yıl düzenlemekte olan bir sınavdır. Bu sınav, B grubu olarak adlandırılan lisans, önlisans ve orta öğretim düzeyi için iki yılda bir olarak düzenlenir.

Toplamda genel kültür ve genel yetenek alanıyla ilgili 120 soru bulunur. Pek çok kurumum personel alımı sırasında KPSS sınav sonucunu göz önüne aldığı bilinmektedir. Kamu personeli olmayı hedefleyen her kişi bu sınava girmek zorundadır. Sınav sonucunda adayların atanacakları yer kararlaştırılır.

KPSS'yi kazanmak isteyen bir kişi nasıl hazırlanabilir?

Öncelikli olarak bu sınavda başarılı olmak için uzman eğitmenlerin tavsiyelerini göz önünde bulundurmalı ve düzenli bir çalışma rutini oluşturmalısınız. KPSS kursları sizin bu konudaki ihtiyaçlarınızı karşılayacak eğitmen kadrolarına sahiptir.

Özellikle sınavın formatına uygun alanlarda çalışmak ve eğitim almak, KPSS'ye girecek adayların bilgilerini pekiştirmeye yardımcı olacaktır. KPSS kursunda verilen eğitim sınavı kazanma yolunda ihtiyaç duyacağınız teorik çalışmalardan oluşmaktadır. Her aday, kendini geliştirmesi ve sınava en iyi yöntemlerle hazırlanması halinde başarılı olacaktır.

KPSS kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa KPSS'ye girecek tüm adaylar katılabilmektedir. Lise ve üzeri eğitim düzeyine sahip olan, mesleki kariyer hedefleri bulunan, bakanlık, genel müdürlük, başbakanlık gibi A grubu kadroların bünyesine dahil olmak isteyen, bu kadroların dışında kalan (B ve C grubu KPSS adayları için geçerlidir) herkes KPSS kursuna katılabilmektedir. 
KPSS kursunda yapılan deneme sınavları hem seviyenizi ölçebilmenize hem de bu ölçüm sonucunda iyi bir hedefe ulaşabilmenize imkan tanıyacaktır.

KPSS sınavında neler soruluyor?

KPSS'ye girecek adaylar için alan testlerinde soru sayısı 30 olarak kabul edilmiştir. KPSS-B adayları için (lise, önlisans, lisans) genel yetenek sınavı da bulunmaktadır. Alan testlerinin süresi ise 160'ar dakika olarak hesaplanmıştır. Sınava giren adaylar için belirlenen harç ücreti 160 TL'dir.