Felsefe kursu fiyatları

Felsefe kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek felsefe kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Felsefe kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa felsefeye meraklı olan, felsefe dersinden başarılı bir sonuç elde edemeyen, kendini bu alanda geliştirmeyi hedefleyen, kariyerine yönelik bir proje oluşturmaya hazırlayan (tez, doktora vb.) kısacası kişisel olarak veya eğitim odaklı, felsefeyi yaşamının bir parçası haline getirecek herkes bu kursa katılabilir.

Felsefe nedir?

Yunanca ''sevgi'' ve ''bilgelik'' kelimelerinden meydana gelen felsefe düşünce sanatı anlamına gelir. İnsanları gerçek, güzellik, bilgi, akıl, din başta olmak üzere pek çok kavram üzerinden düşünmeye yönlendiren bu sanat dalı Antik Çağ'dan günümüze kadar gelmiş, en önemli düşünürleri bizlere kazandırmıştır. Düşünceye eleştirel bir yaklaşım getiren felsefede sorular her soruya sistemli bir karşılık verebilmek büyük önem taşımaktadır.

Felsefe kursunda neler öğrenebilirim?

Bu kursun amacı geçmişten günümüze felsefenin etkilerini yorumlamak, uygarlığın tarihsel devinimini incelemek ve felsefesi akımlar üzerinden yaşamı anlamlandırmaktır. Kursa katılım amacınız, gayret ve kararlılığınız öğreneceklerinizin kapsamlı ve doyurucu olmasına imkan tanıyacaktır.