Mandolin kursunda eğitmenler enstrüman seçmeme yardımcı olur mu?

Kursa ilk defa başlayacak öğrenciler için uzman eğitmenler tarafından önerilen mandolinler enstrümanı uzun süre kullanabilmenize olanak tanımaktadır. Bazı kurslarda enstrüman satışı da gerçekleştirilebilmektedir.

Mandolini satın almadan önce kurslara ya da alanında uzman eğitmenlere danışmanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede kaliteli bir enstrüman seçimi yapabileceğiniz gibi kendinizi de geliştirebilirsiniz.

Mandolin zor bir enstrüman mıdır?

Mandolin daha önce gitar çalmış pek çok müzisyenin kısa sürede öğrenebileceği bir enstrümandır. Notaları ve akor dizilişleriyle de enstrümanla benzerlik gösteren mandolinde uzmanlaşma düzeyine erişmek için eğitmenlerinizin hazırladığı çalışma programlarını düzenli olarak uygulamanız da gerekmektedir.

Mandolin, azim ve kararlılık göstermeniz halinde zor bir enstrüman olarak bilinmemektedir.

Mandolin kursu fiyatları

Mandolin kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek mandolin kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Mandolin nasıl bir müzik aletidir?

Görünüm itibariyle utu anımsatan enstrüman, çalınma şekli bakımından gitardan daha kolay olan bir müzik aletidir. Eski zamanlarda mızrap ile çalınan enstrüman, günümüzde pena kullanılarak çalınmaktadır. Ses düzeni bakımından kemanla eş değer olan enstrümanda dört tel bulunmaktadır. 

Ud grubunda yer alan müzik aletinin okul müsamerelerinde ve özel yarışmalarda tercih edildiği bilinmektedir. Kolay çalınabilme özelliği bakımından telli çalgılar içerisinde önemli bir yere sahip olan mandolin çok sesli tınısı ile müzik severlere hitap etmektedir.

Mandoline başlama yaşı nedir?

Enstrümanı öğrenmenin belirli bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Genellikle çocukların tercih ettiği kursa yetişkinler de katılım gerçekleştirebilmektedir. Kurs sürecinde çocuklara verilen eğitim kişiye özgü programlardan oluşabildiği gibi gruplar halinde parça çalışmalarıyla da pekiştirilebilmektedir.

Mandolin kursunda hangi teknikleri öğreneceğim?

Enstrüman, çalınması zor bir müzik aleti olmaması nedeniyle pratik çalışma programlarını kapsamaktadır. İki elin eş zamanlı olarak kullanılması üzerine verilen eğitimler, nota okuma ve müzik kursu ile parmakların gelişim sürecine katkı sağlayacak uygulamalar kurs kapsamında verilen eğitimlerden başlıcalarıdır. 

Seslerin temiz ve gür çıkabilmesi için verilen uygulamalı çalışmalar ve repertuara göre parça seçimi de mandolin kursu hizmetlerinden bazılarıdır. Kursun amacı, mandolini en iyi şekilde öğrenebilmeniz ve kendinizi geliştirerek enstrüman hakimiyetinizi güçlendirebilmenizdir.