Elektro gitar kursunda neler öğreneceğim?

Başlangıç aşamasında enstrümanla ilgili tanıtım sürecinden geçen öğrenciler pena tutuş egzersizleriyle programa dahil edilmektedir. Sağ ve sol elin birbiriyle uyumlu olmasına yönelik yapılan çalışmalar, gitarda tab ve akor pratiğini geliştirmek için verilen eğitimler, parçalara uygun ritim çalışmaları ve dizi ve gam çalışmaları da bu sürece dahil edilmektedir.

Müzisyenin eğitim seviyesine göre verilen solfej ve armoni çalışmaları da elektro gitar kursuna yönelik verilen eğitimlerden biridir.

Özellikle enstrümanın doğru biçimlerde çalınabilmesi için melodi ve solo çalışmaları yapılmakta, öğrencinin ilgi duyduğu alana yönelik parça çalışmaları da gitar kursunda öğreneceğiniz metotlarıyla birlikte öğretilebilmektedir.

Metronom kullanılarak yapılan araştırmalar da ders içeriği kapsamında yer almaktadır.

Elektro gitar kursu enstrüman seçimime yardımcı olabilir mi?

Kurs dahilinde uzman eğitmenlerinize danışarak alacağınız elektro gitar, enstrümanı uzun süre kullanmanıza zemin hazırlayacaktır. Özellikle ağaç, sap, gövde gibi faktörleri göz önünde bulundurarak, daha önce enstrümanla alakalı olarak müzisyenlerden yardım almanız tavsiye edilmektedir.

Elektro gitar kursu fiyatları

Elektro gitar kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek elektro gitar kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Elektro gitar nasıl bir enstrümandır?

Genellikle Rock müzik türüyle özdeşlen elektro gitar, sesin manyetikler ve amplifikatör yardımıyla iletildiği, yapım aşamasında pek çok ağaç türünün kullanıldığı bir enstrüman olarak bilinmektedir. 

Dünyaca ünlü gitaristlerin tercihi olan en popüler gitarlar alanında uzmanlaşmış üreticiler tarafından tasarlanmaktadır. Müzisyenin ilgi duyduğu alana göre sert veya soft tonlar alınabilen enstrüman penayla veya parmak yardımıyla çalınmaktadır.

Elektro gitar çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Perdeli bir enstrüman olarak bilinen gitar, belirli programlar dahilinde öğrenilmesi zor olmayan bir çalgıdır. Günümüzde, kurs hizmetlerinin sizlere sunduğu avantajlardan yararlanarak bir ile bir buçuk ay arasında değişen zaman dilimlerinde elektro gitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Notalara uygun olarak icra edebileceğiniz parçaları kişisel tekniklerinizle bütünleştirerek iyi müzisyenler arasına yerleşebilirsiniz. 

Kurs kapsamında verilen hizmet enstrüman hakimiyetinizi güçlendirmek ve teorik bilgilerle sizi destekleyebilmek adınadır. Bu sürecin ardından kişisel gayret ve deneyimleriniz de elektro gitar çalma konusunda uzmanlaşmanıza zemin hazırlayacaktır. Enstrümanı çalabilmek için öncelikle klasik gitar kursunda gitmenize gerek duyulmamakla birlikte elektro gitarınızı satın alırken uzman eğitmenlerden yardım almanız tavsiye edilmektedir.

Elektro gitar çalmak zor mudur?

Her enstrümanın kendi içerisinde birtakım zorlukları bulunmaktadır. Ancak elektro gitarın perdeli olması, müzik kulağı olan pek çok kişinin çalabileceği bir enstrüman niteliği kazanmasına zemin hazırlamıştır. Müziksel anlamda herhangi bir deneyimi bulunmayan fakat enstrümana hevesli olan kişiler de elektro gitar çalmayı öğrenebilmektedir. 

Başlangıç aşamasında yer alan teknik ve uygulamalı deneyimler süreci zorlaştıran etmenler olarak bilinmektedir. Düzenli bir çalışma disiplini benimsemeniz, kursların verdiği programları uygulamanız ve enstrüman hakimiyetinizi güçlendirecek çalışmalar üzerinde yoğunlaşmanız enstrümanı zor bir müzik aleti olmaktan öteye taşıyacaktır.

Elektro gitar kursuna kimler katılabilir?

Elektro gitar kursunun herhangi bir yaş sınırlandırması olmamakla birlikte çocuklar için de eğitim olanaklarının bulunduğu bilinmektedir. Enstrüman sahibi olan herkes bu kurslarda kendini geliştirebilme olanağına sahiptir. 

Elektro gitar kursunda tercih edilen gitar modeli kurs sürecini engelleyen bir etmen değildir. Müzisyenler, ilgi duyduğu alanlarda yeterli düzeye ulaşmaları halinde farklı ses yapılarına sahip gitar modellerine de yönelebilmektedir. Bu süreçte verilen eğitim elektro gitarın tüm teknik ve uygulamalı süreçlerini kapsamaktadır.