Kimler bas gitar çalabilir?

Bas gitar genellikle erkeklerin vücut sistemine özgü bir enstrüman izlenimi taşısa da bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkese olanaklar doğurabilmektedir. Güçlü ve hızlı bir bilek ve kol yapısı, geniş parmak aralıkları ve sağlam bir kulak düzeyi gerektiren bas gitar, uzun süreli çalışma programlarınına ardından kolaylıkla öğrenebileceğiniz bir enstrüman olma özelliği taşımaktadır.

Bas gitar kursunda neler öğreneceğim?

Kurs kapsamında alacağınız eğitim hem teorik hem uygulamalı bir programdan oluşmaktadır. Solfej, nota ve armoni eğitiminin ardından bas gitarın tanıtılmasına yönelik çalışmalar başlamaktadır. Müzisyenin ilgi duyduğu tarza yönelik olarak yapılan parça çalışmaları ileri zamanları kapsayabilmektedir.

Sağ ve sol el çalışmaları, akor yürüyüşüne yönelik çalışmalar, tap ve slap tekniğine yönelik alıştırmalar, parça ve müzik etütleri, davulla birlikte çalışma teknikleri, basit parçalarla ilgili çalışmalar gibi süreçlerin bulunduğu bas gitar kursunda müzisyenin ilgi duyduğu müzik türüne yönelik uygulamalı alıştırmalar da yapılabilmektedir.

Akorların ve tabların birbirleriyle olan bağlantılarına yönelik çalışmaların da yer aldığı kurs süresince başlangıç seviyesinden profesyonelleşme düzeyine kadar farklı uygulamalardan söz edilebilmektedir.

Bas gitar kursu fiyatları

Bas gitar kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek bas gitar kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bas gitar nasıl bir müzik aletidir?

Pek çok müzik türünün alt yapısında tercih edilen bir çalgı olan bas gitar, minimum dört telden oluşan kalın sesli bir müzik aletidir. Funk, Rock, Pop, R&B ve Caz müziğin temel enstrümanları arasında bulunan bas gitarın öğrenim süreci kurslar aracılığıyla gerçekleşebilmektedir. Maksimum 12 tele ulaşan enstrümanın iki farklı türü bulunmaktadır. Genellikle profesyonelleşme süresince perdesiz bas gitar çalma seviyesine ulaşan müzisyenler ilgi duyduğu müzik türüne göre kendilerini geliştirebilmektedir.

Bas gitar çalmak zor mudur?

İyi bir bas gitarist olabilmek için sağ ve sol elin birbiri ile koordineli bir şekilde çalışması gerekmektedir. Bu süreç zaman içerisinde gelişebileceği gibi kişinin kendini geliştirebileceği pek çok uygulama metodu da bulunmaktadır. Özellikle kurslar tarafından verilen çalışma programlarına uygun hareket eden her müzisyen enstrüman hakimiyetini güçlendirmektedir.

Enstrümanı perdesiz çalma düzeyine ulaşan, parçalara eşlik edebilen, müzik eserlerini kulaktan çıkarabilen profesyonel bir bas gitarist olabilmek, düzenli çalışma süreçlerinin ürünüdür.

Bas gitar almadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Bas gitar kursunun sizlere sunduğu hizmetlerin başında enstrüman seçiminize yardımcı olma anlayışı yer almaktadır. Gitarın yapımında kullanılan ağaç, manyetiklerin yapısı, akor ve tel sistemi gibi öncelikli unsurların yer aldığı enstrüman seçiminde alanında uzman bir müzisyene danışmalı ve kursların size sunduğu bas gitarları satın almalısınız.

Böylelikle hem uzun süre kullanabileceğiniz bir müzik aleti elde edecek hem de kendinizi geliştirebileceğiniz bir enstrümana sahip olabileceksiniz.