Obua kursu fiyatları

Obua kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek obua kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Obuaya başlama yaşı nedir?

10 yaşından itibaren herkes obua çalmaya başlayabilmektedir. Kalp ve solunum problemleri bulunan kişilerin bu enstrümanı çalmaya başlamaması tavsiye edilmektedir. Hem fiziksel olarak olarak bir güç gerektiren hem de nefesin sık ve düzenli kullanımına ihtiyaç duyan bu enstrümanı bir eğitmen yardımıyla öğrenebilirsiniz.

Obua çalmayı nerede öğrenebiliriz?

Obua tek başına öğrenebileceğiniz bir enstrüman değildir. Çalgının parçalarını dahi birleştirmek yeni öğrenen bir müzisyen için oldukça zordur. Özellikle kamış kullanım tekniğinin farklı olması bir eğitmen ihtiyacını mümkün kılmaktadır. Kurslarda verilen eğitim obua çalma teknikleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmanıza olanak tanıyacaktır.

Obua nasıl bir müzik aletidir?

Tahta nefesli enstrümanlar ailesinin bir üyesi olan obua, ağırlıklı olarak klasik müziğin tercih edildiği orkestralarda kullanılmaktadır. Kökeni zurnaya dayanan çalgının tiz bir sesi vardır. Obua Fransızca'da "yüksek ağaç" anlamına gelmektedir. Genellikle orkestralarda solo parçalara hayat veren bir enstürmandır.