ABRSM Nedir?

Associated Board of the Royal Schools of Music (İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu) yani ABRSM uluslararası bir müzik sınavı sistemidir. Teorik ve uygulamalı müzisyenlik dallarında gerçekleştirilen bu sınava 100'ü aşkın ülkede amatör ve profesyonel her seviyeden müzisyen katılabilir.

Abrsm kursu fiyatları

Abrsm kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek abrsm kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

ABSRM sınav sistemi nasıldır?

Müzik eğitimi alan tüm amatör ve profesyonel müzisyenin katılabildiği ABRSM sınavı; şan, 35 enstrüman, teori ve uygulamalı müzisyenlik dallarında uygulanır. Diploma Sınavları, sırasıyla; DipABRSM, LRSM ve FRSM’dir. Master seviyesindeki DipABRSM sınavına girebilmek için 8. aşama uygulamalı sınavdan geçmiş zorunludur. Her bir diploma sınavı bir sonrakinin diplomanın ön-şartıdır. Lisans diploması olarak kabul edilen LRSM ülkemizde önlisans eğitimine denk sayılmaktadır.

​ABRSM diplomaları;

ABRSM eğitiminde 3 çeşit diploma  bulunmaktadır. Bu alanlar;
  • Müzik şefliği (Orkestra Şefliği )
  • Müzik İcrası
  • Çalgı / Şan Öğretmenliği
Her diploma için üç ayrı seviyede bulunmaktadır. Bu seviyeler;
Üniversite 1. sınıf seviyesi; Dip ABRSM : Diploma of the Associated Board of The Royal Schools of Music
Lisans seviyesi; LRSM : Licentiate of The Royal Schools of Music
Master seviyesi; FRSM : Fellowship of The Royal Schools of Music diplomalardır.