Nota kursu fiyatları

Nota kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek nota kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Nota kursuna neden katılmalıyım?

Nota değerleri, anahtarlar, ses, sesin yüksekliği, sesin tınısı, sesin şiddeti, sesin sürekliliği, sesin vurgusu ve ritim nota kursunun temel konularını oluşturur. Nota eğitimi, müzik eğitiminin ilk aşamasıdır. Hobi amaçlı ya da profesyonel olarak müzikle ilgilenen herkesin nota kursuna katılması; müzik eğitimini sağlam bir zemine oturtabilmesi ve bu alanda yetkinlik kazanabilmesi açısından büyük önem taşır.

Nota değeri ne demektir?

Müzik seslerini belirten işaretlere nota denir. Nota işaretleri, notanın değerine göre farklılık  gösterir. Notaların uzunluğu vuruş sayısıyla ölçülür ve nota değerleri bu vuruş sayılarından anlaşılır. Bazı vuruşlar daha kuvvetli iken bazı vuruşların vurgusu daha azdır. Vuruşlardan oluşturulan düzenli gruplara ise ölçü adı verilir.