Armoni kursunda hangi teknikleri öğreneceğim?

Ses uyumu olarak bilinen armoni, kurs süresince profesyonel müzik hayatında ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri içermektedir. Seslerin bağlanma şekilleri, çeşitleri, akor yerleşimleri, gam ve nota bilgisi, seslerin ayırt edilmesi gibi teknik eğitim süreçlerinin ardından uygulamalı çalışmalar da müzisyenin doğru bir eğitim almasın yardımcı olmaktadır.

Melodik çalışma teknikleri, yürüyüş alıştırmaları, akor çalışmaları gibi süreçlerin yer aldığı kurs kapsamında müzik kuramları hakkında bilgi sahibi olmak gerekebilmektedir. Kurs çalışmalarında solfej eğitimini profesyonel boyuta taşıyabilmek hedeflenir.

Armoni kursu fiyatları

Armoni kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek armoni kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Armoni nedir?

Müzik, kompozisyon ve matematiğin uyumuyla seslerin belirli bir düzene göre yerleştirilmesi esasına dayanır. Bu bakımdan armoni sesin uyumlu olmasını sağlayan kural ve yöntemler olarak da bilinmektedir. Armoni bilgisi ile beste yapabilme pratiğiniz gelişmekte, bir parçada yer alan sesleri ayırt edebilme üzerindeki yeterliliğiniz artırılmaktadır. Halk arasında kulaktan bir parçayı çıkarma olarak bilinen kavramın armoni bilgisiyle yakından ilişkisi bulunmaktadır.

Yetişkinlere ve çocuklara özel programlarla verilen dersin süresi 1 saat ile 1.5 saat arasında değişmektedir. Uzun süreli bir eğitimi kapsayan ders programlarında bireysel gelişim düzeyleri de göz önüne alınmaktadır.

Armoni kursuna gitmenin sağladığı olanaklar nelerdir?

Belirli bir enstrüman çalan, prodüksiyon ekibiyle çalışan ve müzik grubu olan her müzisyenin eğitim alması gerekmektedir. Kursta verilen eğitim müzik kulağınızın gelişimine katkı sağlarken duyduğunuz bir parçanın deşifresini yapabilme yetkinliğinizi de en üst düzeye çıkaracaktır. Müzik eserlerini düzenleyebileceğiniz, akor yürüyüşlerini takip edebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz armoni kursu ile parçaların notalarını çıkarabileceksiniz. Müzik hayatınıza önemli bir katkı sağlayan kurs, çok sesli müzikle alakadar olan herkesin başvurabileceği uygulamalı alıştırmaları içermektedir.

Armoni kursunun belirli bir yaş seviyesi var mı?

Kurs, yaş farklılıkları göz etmeksizin 7 yaş ve üzeri herkese verilebilecek ders programlarından oluşmaktadır. Özellikle kişiye özgü kurs çalışmalarının yer aldığı süreçte, müzisyenin seviyesi ve müzik bilgisi de kursun nasıl şekilleneceği hakkında yorum yapabilmenize olanak tanımaktadır.

Jazz ve Klasik armoni dersi almak isteyen her öğrencinin başvurabileceği kursun ardından müzisyen gerek enstrüman gerek ses bilgisini geliştirebilmektedir. Kursun birebir olarak verilmesinin en olumlu yanı da müzisyenin daha önce aldığı dersleri tekrar etmeden yeni çalışma programlarına yönelebilmesidir. Çoğunlukla solfej dersleriyle birleştirilen süreçte akor yapılarına dair uygulamalı eğitimler verilebilmektedir.

Armoni kursuna kimler katılabilir?

Armoni kursuna katılmak için aranan maksimum yaş kriteri bulunmamaktadır. 7 yaşını tamamlayan herkes armoni eğitimi alabilmektedir. Müzikal kariyerine sağlam bir temel üzerinden başlangıç yapmak isteyen kişiler kurslarda alacağı eğitimle kendini geliştirme fırsatı yakalayabilmektedir. Armoni kursa katılım sürecinin ardından farklı müzik dallarına yönelik başarılı bir eğitim programına da dahil olabilirsiniz.