Dj kursu fiyatları

Dj kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek dj kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Dj kursunda neler öğreneceğim?

Kurs süresinde verilen eğitim djliğe meraklı olan herkesi kapsamaktadır. Uygulamalı eğitim sürecinde terminolojik bilgiler, parçalara yönelik analizler, Setup ile bağlantı kurma, kendi arşivinizi oluşturma, Beat Mixing, ritim bilgisi, ekipmanların tanıtılması, Pioneer, Denon, Technics ve Sennheiser kullanımı, set oluşturma, efekt bilgisi, müzik türlerine yönelik parça hazırlama gibi süreçlerden geçebileceksiniz. 

Kurs eğitimi gruplar halinde olmakla birlikte birebir öğrenme imkanları da sunmaktadır. 

Profesyonel anlamda dj olmak isteyen, müzik yeteneklerini teorik bilgiler ışığında geliştirmeyi hedefleyen ve gece kulüplerinde çalarak eğlence sektörünün bir parçasına dahil olmak isteyen herkese verilebilen dj kursunda Dj Controller ve Final Scratch teknolojileri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dj kursunun sağladığı olanaklar nelerdir?

Amatör anlamda djlik yapan ve herhangi bir eğitim sürecinden geçmemiş tüm müzik severler, profesyonelleşme yolunda başarısız kabul edilmektedir.

Ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olmak, bilgilerinizi teknik donanım süreçlerinden geçirmek, Mixing sürecinde insanlara hitap edebilecek parçalar yaratmak ve en önemlisi de performansınızı kulüp ve barlara taşıyabilmek için kurs programlarına dahil olmanız gerekmektedir. 

İnternetten araştıracağınız bilgiler belirli bir noktaya kadar ihtiyaçlarınızı karşılasa da alanında deneyimli ve profesyonel djler için kurs kapsamında verilen eğitim öncelikli olarak tercih edilmelidir. 

Eğitiminizin ardından kendinizi 3 veya 4 sene içinde eğiterek herkes tarafından dinlenen, takip edilen ve sevilen bir dj olabilirsiniz. Özellikle evinize kendi setinizi kurmak için verilen eğitim de bu sürecin bir parçası olarak bilinmektedir.

DJ kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için belirlenen herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Dj olmayı hedefleyen, dj ekipmanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve bu süreçte kapsamlı bir eğitim almayı düşünen herkes kurslara katılım gerçekleştirebilmektedir. Dj kursuna katılan kişilerin kendilerini geliştirebilmesi için ekipman sahibi olması da gerekmektedir.