Konsantrasyon odaklanma ve dikkat eğitiminin içeriği nedir?

Türkiye'nin pek çok bölgesinde verilen K.O.D (konsantrasyon, odaklanma ve dikkat) eğitiminde amaç, motivasyonu ve iş verimliliğini arttırmak, okul hayatında dikkati ve odaklanmayı maksimum seviyeye çıkarmak, kısacası kişisel başarıyı engelleyen tüm faktörleri ortadan kaldırabilmektir. Bu eğitim gereğince yapılan çalışmalar arasında;

  • Özgüvenin geliştirilmesi ve algı sistemleri,
  • Kişiliğe yönelik özellikler,
  • Beynin yapısı ve öğrenim metotları,
  • Motivasyon, algı ve anlama,
  • Öğrenme üzerine stratejiler,
  • Dikkat ve odaklanma gücü

    Pek çok eğitim yeri çalışmaların sonunda sertifika verebilmektir.

Konsantrasyon kursu fiyatları

Konsantrasyon kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek konsantrasyon kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Konsantrasyon odaklanma ve dikkat kursunun faydaları nelerdir?

Başta konsantrasyonu ve odaklanmayı arttıran bu eğitim, ilerleyen süreçlerde hata yapma oranını minimum düzeye indirirerek eğitim yaşamında ve iş hayatında başarıyı tetiklemektedir. Beyninizin loplarının dengeli bir biçimde kullanılmasına olanak tanıyan konsantrasyon odaklanma ve dikkat kursu hafızanızın gelişim sürecine de büyük bir etki etmektedir.

Özellikle çocuklarda yaratıcı düşüncenin gelişememesinin önünde engelleri ortadan kaldıran bu eğitim sınavlarda başarısız olma ihtimalini de düşürmektedir.

Konsantre olabilen bir bireyin öğrenim gücü de gelişmiştir. Bu nedenle yaşamın her alanında başarı, kaçınılmazdır.