Yangın eğitimi kursu fiyatları

Yangın eğitimi kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek yangın eğitimi kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yangın eğitimi neden gereklidir?

Her işletmenin muhtemel bir yangın tehlikesinde alması gereken eğitimlerin başında gelen yangın eğitimi, can veya mal kaybını minimum düzeye indirmek, risk unsurlarını ortadan kaldırmak, binadan en güvenli şekilde tahliye olabilmek amacıyla tüm personellere verilmektedir. Teorik ve uygulamalı olarak verilen bu eğitimlerde katılımcılar bilinçlendirilmektedir.

Yangın eğitiminde neler öğretiliyor?

Yangın eğitimi olası bir yangın halinde alacağınız önlemleri içinde kapsayan bir çalışma programından oluşmaktadır.

Yangın halinin kimyası, yangına neden olabilecek tehlikeli maddeler, yangının ilerlemesi durumunda yapılması gerekenler, insan sağlığı ve yangın, yangını söndürmek amacıyla kullanılacak cihazlar, bina tahliye eğitimi, yangını yönetecek kişilerin görevleri, yangın öncesi bina analizi gibi çalışmaların gerçekleştirildiği bu kurs yangın giysilerine ve yangının çevresel etkilerine yönelik eğitimlerle sonlandırılmaktadır.