NLP nedir?

NLP, Türkçe karşılığı “Algısal Davranış Kontrolü” olarak bilinen, 5 duyu organımız aracılığıyla aldığımız tüm olumsuzlukları yeniden düzenleyerek olumlu bir şekilde yansıtma durumu olarak tanımlanmaktadır. 

Pek çok alanda uygulanan NLP tekniği, özellikle korku ve risk faktörlerinde, psikolojik problemlerde etkin biçimde tercih edilmektedir. Kariyerimizde, günlük planlarımızda, vizyon ve hedeflerimizde, geleceğe yönelik planlarımızda NLP’den yararlanarak daha doğru kararlar alabilir, gideceğimiz yolu belirleyebiliriz.

Nlp kursu fiyatları

Nlp kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek nlp kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

NLP’nin amacı nedir?

NLP kursunda verilen eğitimin amacı bireyin iletişim kurma problemini ortadan kaldırarak modeller ve stratejiler yardımıyla kendini geliştirebilmesidir. Uzmanların gözünden NLP’nin amacı :

”NLP, dünyadaki kalıpların saptanması ve kullanımı için hızlandırılmış bir öğrenim stratejisidir.” John Grinder
”NLP, insanlar arası iletişimin sistemli bir çalışmasıdır.” Alix Von Uhde
“NLP, çoğaltabilmek amacıyla, mükemmeli modelleme yöntemidir.” Dr. Wyatt Woodsmall

NLP kursuna kimler katılabilir?

NLP kursuna katılabilmek için ruh ve beden sağlıyla ilgili herhangi bir problemin bulunmaması gereklidir. Hem bireysel hem firmanızın çalışanları ile birlikte bu kursa katılım gerçekleştirebilirsiniz. 

Bazı kurslarda NLP eğitimlerine katılabilmek için 20 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Bu konuda bilgi almak için tercih edeceğiniz kurs ile iletişime geçebilirsiniz.