Kariyer koçları danışanlarına nasıl fayda sağlar?

Kariyer koçları doğru sorular sorarak ve danışanlarını dinleyerek onların çalışma hayatına dair beklentilerini ortaya koymaya çalışır. Kariyer koçları danışanlarının güçlü özelliklerini ortaya çıkararak, farklı bakış açıları sunarak ve kendilerini tanıyarak kariyerleri için doğru kararlar almalarını sağlar. Kariyer koçu danışanlarını doğrudan yönlendiren değil farkındalıklarını artırarak kendi kariyerlerini yönetmelerine yardımcı olan kişilerdir.

Kariyer koçluğu nedir?

Kişilerin iş yaşamına başlarken ya da yeni bir yön verirken bu alandaki farkındalıklarının artması ve hedeflerine ulaşabilmeleri konusunda destek sağlamaktır. Kariyer koçluğu danışan ve koç arasında sağlıklı bir iletişim ve karşılıklı etkileşimlerle ilerleyen bir süreçtir.

Kariyer koçluğu kursu fiyatları

Kariyer koçluğu kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek kariyer koçluğu kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimler kariyer koçu ile çalışmalıdır?

Eğitimini yeni tamamlayanlar, kariyerlerini eğitimini aldıkları alan dışında devam etmek isteyenler, çalıştığı işinde farklılık yaratmak isteyenler, halihazırda çalıştıkları sektör dışında yeni bir kariyer planlaması yapanlar, kendi işini kurmak isteyenler ve uzun süre çalışma hayatından uzak kalıp yeniden dönmek isteyenler kariyer koçu ile çalışabilirler.