Mentörlük kursu fiyatları

Mentörlük kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek mentörlük kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Mentör nedir?

Türkçe karşılığı akıl hocası ya da danışman olarak da adlandırılan mentör; danışanların, iş, eğitim ya da  özel yaşamlarına destek veren kişidir. Mentör, danışanlarını ulaşmak istedikleri hedefe yönlendirirken, onların içindeki bilgi, beceri ve potansiyeli ortaya çıkarır. Mentörler ayrıca danışanlarının kendilerini tanımalarına, olumlu ve olumsuz yönlerini keşfetmelerine, içlerinde var olan potansiyeli açığa çıkarmalarına imkan sağlar.
 

Mentörlük ve koçluk arasındaki farklar nelerdir?

Koçluk kariyer odaklıdır, mentorluk ise; daha çok bir alanda uzmanlığı ifade eder. Mentörler  ve koçlar  yol gösterici konumda olmalarına rağmen, mentörler uzmanlık alanları doğrultusunda kendi deneyimlerini aktaran birer yol gösterici  konumundadırlar.
Koçlar soru sorarak danışanlarını kendi yollarını bulmalarını sağlar. Mentorlar ise koçlardan farklı olarak, tavsiyelerde  bulunabilir ve danışanlarına soru sormaktan çok onların sorularını cevaplayarak yardımcı olurlar.

Mentörlük ve koçluk arasındaki benzerlikler nelerdir?

  • Danışanlarını hedeflerine  ulaştırmayı amaçlarlar.
  • Danışanlarının performanslarını artırmayı hedeflerler.
  • Danışanlarının yetkinliklerini artırmayı desteklerler.
  • Rol model oluştururlar.
  • Gelecek odaklıdırlar.