Hipnoz kursu fiyatları

Hipnoz kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek hipnoz kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hipnoz nedir?

Hipnoz; bakışla, sözle ya da farklı nesneler kullanarak telkin ile oluşturulan özel bir bilinç hâlidir. Hipnoz aracılığı ile uygulanan özel tedavi yöntemlerine hipnoterapi adı verilir.

Hipnoterapi kimlere uygulanır?

Hipnoterapi uygulamasının en önemli koşulu kişinin bu uygulamaya gönüllü olmasıdır.İsteği dışında hiç kimseye hipnoterapi uygulanamaz. Kişinin gönüllü olmasının yanı sıra hipnoza girebilme yatkınlığı da önemlidir.

Hipnoterapinin en yaygın bilinen uygulama alanı istenmeyen alışkanlıklardan kurtulma ve korkuları yenmedir. Ancak bu alanların yanı sıra heyecan ve öfke kontrolü, özgüven artırma, uyku problemleri, kaygı ve panik atak, hafıza güçlendirme gibi pek çok alanda da hipnoterapi uygulanabilir. 
 

​Kimler hipnoz yapabilir?

Hipnoz yapma ve hipnoterapi uygulaması herkes tarafından uygulanamaz. Yalnızca hipnoz ve hipnoterapi eğitimi almış tıp doktorları, diş hekimleri ve klinik psikologlar hipnoz yapma yetkisine sahiptir.