Berard kursu fiyatları

Berard kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek berard kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Berard uygulaması nasıl yapılıyor?

20 günde 1 defa olmak üzere 30 dakikalık dinletiler şeklinde gerçekleştirilen berard uygulaması, günde 2 defa olmak üzere 3 saat ara ile de yapılabilmektedir.. Eğitim, konsantrasyon, hızlı okuma, hafıza ve kaygı kontrolü ile algılama metotları şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Berard eğitimi sertifikalı mı?

Katılımcıların sertifika alabilmesi için kişisel gelişim alanında (pedagog, psikolog, yaşam koçu, öğrenci koçu, çocuk gelişim uzmanı) bir eğitim almış olmaları gerekmektedir. Kurs sonunda yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Berard Eğitim Sertifikası (AIT Sertifikası) verilmektedir.

Berard metodu nedir?

İşitsel algı yöntemi olarak da bilinen berard metodu algı, konsantrasyon ve odaklanmayı arttırmak amacıyla geliştirilmiş bir öğretim sistemidir. Genellikle eğitim-öğretim çağındaki çocuklara ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere uygulanan bu öğretim sisteminde hayal gücünün geliştirilmesi, algının arttırılması, anlama ve yorumlamanın pekiştirilmesi hedeflenmektedir.

Metodun sahibi olan Dr.Berard işitselliğin davranışlarımızı etkilediğini ve yönlendirdiğini savunmaktadır. Bu görüşten yola çıkarak işitsel algı eğitimi (Auditory Integration Traning) adında geliştirdiği yöntemi etkili bir biçimde uygulanmaya başlamıştır.

Sağ ve sol kulağa gönderilen seslerin ayırt edilerek dengelenmesi şeklinde gerçekleştirilen berard metodu sözel algı, el-göz koordinasyonu, dil gelişimi ve yaratıcılık gibi geniş bir etki alanına sahiptir.