Mental aritmetik nedir?

Mental aritmetik, çocuğunuzun hızlı işlem yapabilme yeteneğini geliştiren bir gelişim programı olarak tanımlanabilir. Genellikle 4 ve 12 yaş arasındaki çocuklara uygulanan bu gelişim programı beyin loblarının gelişimine destek olmaktadır. 

Beynin işlem yapmaya, analitik düşünmeye ve problem çözmeye yarayan sol lobu ve hayalgücü, imgelem ve sanatsal faaliyetlerden sorumlu sağ lobu mental aritmetik sayesinde birbirini dengeleyerek çocuklarda zeka gelişimini arttırmaktadır. Özellikle unutkanlık üzerinde etkili olan mental aritmetik çocukların karşılaşabileceği en zor problemlerde doğru sonuçlara ulaşmasını sağlar.

Örnek vermek gerekirse “5698 x 139 = ?” Bu sorunun cevabını verebilmeniz kağıt üzerinde dakikalarınızı alırken mental aritmetik kursuna giden çocuklar akıldan problem çözebilme yeteneklerini geliştirmiş olmaları sayesinde çok kısa sürede cevap verebilmektedir.

Bir başka örnek: İstiklal Marşı’nı okurken aynı zamanda dört basamaklı sayılarla ilgili bir işlem yapabilir misiniz? Mental aritmetik kursu ile çocuklarınızın kısa sürede bunun üstesinden gelebiliyor!

Mental aritmetik kursu fiyatları

Mental aritmetik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek mental aritmetik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.