Yaşam koçluğu eğitimi nedir?

Yaşam koçluğu eğitimi hayatınızın her alanında ihtiyaç duyacağınız bir rehberdir. Kısa veya uzun vadeli planlarınızı sonuca ulaştırmak için planlar yapan, üretken ve çözüm odaklı yaşam koçları doğrularınızı yaşamınıza uyarlar. 

Yaşam koçluğunun amacı, hedeflerinize en kısa yoldan ulaşabilmenizi sağlamak, bu hedefleri farklı durumlara yönelik gerçekleştirebilmenize de yardımcı olmak, kısacası size öğrenmeyi öğretebilmektir.

Yaşam koçluğu kursu fiyatları

Yaşam koçluğu kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek yaşam koçluğu kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yaşam koçu nasıl olunur?

Yaşam koçu olmak için bu alanda size katkı sağlayacak, onaylı bir kursa gitmeniz gerekmektedir. Ancak bu kurs öncesinde üniversitelerin psikoloji ve rehberlik bölümünde okumanız da gerekmektedir. Yaşam koçu kursunu tamamladığınızda sahip olacağınız sertifika ile kariyerinize yepyeni bir başlangıç yapabilirsiniz. İlerleyen süreçlerde seminerlere katılmak insanlarla olan ilişkinizi de geliştirecektir.

Yaşam koçuyla çalışan meslek grupları nelerdir?

Yaşam koçu ile çalışan belirli bir meslek grubu bulunmamaktadır. Kariyerinde yeni bir adım atmayı planlayan, meslek seçimi konusunda kararsız olan, planlarını erteleyen, kendi programlarını oluşturamayan, hedeflerini gerçekleştirmek için nereden başlaması gerektiğini karar veremeyen, ikili ilişkiler konusunda destek almak isteyen herkes bir yaşam koçu ile çalışabilmektedir.