Öğrenci koçluğu kursu fiyatları

Öğrenci koçluğu kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek öğrenci koçluğu kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Öğrenci koçluğu eğitimini kimler alabilir?

Başta tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan eğitmenler olmak üzere, öğrenci odaklı çalışmalar gerçekleştirilen kişiler ve bu çalışmalarla öğrencilerini başarıya ulaştırmayı hedefleyenler öğrenci koçluğu eğitimi alabilmektedir.

Öğrenci koçluğu eğitiminde neler öğrenebilirim?

Bu eğitimin verilme amacı öğrencileri hedeflerine göre yönlendirebilmek, ileriye yönelik planlarını gerçekleştirebilmelerine zemin hazırlamak, doğru kararlar verebilmelerine olanak tanımak ve öğrencilerin eğitim yaşamındaki başarılarını arttırmaktır. Öğrenci koçluğu eğitimi, başlangıç aşamasında "koçluk" kavramını tanımaya ve anlamaya yöneliktir.


Öğrenci koçluğu ve eğitim ilişkisi, öğrenmeyi mümkün kılan yöntemler, öğrenci farkındalığı çalışmaları, koçluğun araçları, nlp teknikleri vb. eğitimler de verilmektedir. Program, eğitimi veren kurumun çalışma şekline bağlı olarak değişebilmektedir.

Koçluk eğitimi sertifikalı mı?

Bu eğitimi veren pek çok kurum sertifika olanaklarına da sahiptir. ICF (International Coach Federation) Uluslarası Koçluk Federasyonu onaylı sertifika destekli öğrenci koçluğu eğitiminde kurumlar tarafından verilen uzman öğrenci koçu sertifikaları da bulunabilmektedir.

Öğrenci koçluğu nedir?

Öğrenci koçları, genellikle 13 yaş üzerindeki bireyleri tanıyarak eğitim yaşamında doğru kararlar verebilmelerini sağlamak, başarıyı arttıracak faktörleri arttırmak ve sistemli bir biçimde çalışmalarını mümkün kılmak için çeşitli programlar hazırlayan, stratejiler geliştiren yetkili kişilerdir.