Arama kurtarma kursu fiyatları

Arama kurtarma kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek arama kurtarma kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Arama kurtarma eğitimi sertifikalı mı?

Eğitimlerin sonunda katılımcılara başarılı olmaları halinde arama kurtarma sertifikası verilebilmektedir.

 

Arama kurtarma eğitiminin içeriği nedir?

Başta temel afet bilinci, arama kurtarmayla ilgili temel bilgiler, afet durumunda yürütülecek stratejiler gibi eğitimler verilirken, sürecin ilerleyen aşamlarında arama kurtarmada kullanılan araçlar, temel ilk yardım uygulamaları, yangın eğitimi, afet psikolojisi ve tatbikat gibi pek çok teorik-uygulamalı eğitim bulunmaktadır.

Arama kurtarma eğitimine kaç kişi katılabilir?

Eğitimler genellikle maksimum 25-35 kişilik sınıflara verilmektedir.

Arama kurtarma nedir?

Başta kaza ve afet gibi durumlar olmak üzere ölüm ve yaralanma olasılığının bulunduğu durumlarda yardıma ihtiyaç duyan kişilerin kurtulması sürecine arama kurtarma adı verilir. Bu alanda bilinçli, uzman ve eğitimli kişiler tarafından yapılması gereken bu yardım sürecinde amaç, en kısa sürede olayın gerçekleştiği yere ulaşarak can veya mal kaybını ortadan kaldırmak veya minimum düzeye indirebilmektir. Yalnızca kurum ve kuruluşlara değil günlük yaşamdaki herkese verilebilen arama kurtarma eğitimi ile olası bir kaza veya afet durumunda nasıl bir davranış göstermeniz gerektiğine yönelik bilgi ve deneyim sahibi olabilirsiniz.