Bale kursu fiyatları

Bale kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek bale kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bale eğitiminin çocuklara faydaları nelerdir?

  • Çocukların dikkatini yoğunlaştırır, hızlı düşürenek çabuk karar vermelerini sağlar.
  • Çocukların duruş ve yürüyüşlerini düzenler, içe basma ve düztabanlık gibi ortopedik rahatsızlıkları ortadan kaldırır.
  • Çocukların hayal gücünü,estetik anlayışını ve yaratıcılık yeteneğini güçlendirir.
  • Koordinasyon becerisini geliştirir.
  • Çocukların yürüyüş ve duruşlarını düzenleyerek estetik bir görünüme kavuşmalarını sağlar.
  • Zamanı iyi kullanmalarını öğreterek, disiplinli çalışma becerilerini arttırır.

Bale kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için öncelikli olarak beden formunuzu bu dansa adapte edebilmeniz gerekmektedir. Özellikle çocukların vücut yapısı esnemeye daha müsait olmasından dolayı öğrenim süreçleri de daha hızlı gelişmektedir.

Yetişkinler de bale kursuna katılabilmektedir. Ancak dansı öğrenme süreleri zaman alabilmektedir. Bale kursuna katılmak için bu dansı gerçekleştirmeye hevesli olmak öncelikli etmenlerden biri olarak bilinmektedir.

Bale kursunda neler öğreneceğim?

Balenin temel figürlerinin neler olduğunu, koreografiler eşliğinde nasıl bale yapılacağını ve vücudunuzu baleye nasıl adapte edebileceğinizi öğreneceğiniz kurs ile balenin yalnızca bir dans olmadığını, duruşunuzu ve sosyal yaşamınızı etkileyen bir sanat olarak yaşamınızda uzun süre yer edinebileceğini fark edeceksiniz.

Kursta öğreneceğiniz figürlerle vücudunuzu baleye adapte edebileceğiniz gibi kendinizi geliştirerek iyi bir balerin ya da balet olabileceksiniz.

Bale kursunun belirli bir yaş sınırı var mı?

Dans, vücut esnekliğine dayalı bir dans türü olması nedeniyle minimum 4 yaşından itibaren her çocuğun gidebileceği kurslar kapsamında yer almaktadır. Bazı kurslarda bebek balesi olarak adlandırılan ve 3 ile 3.5 yaşındaki çocukları kapsayan dans kursu eğitimleri de mevcuttur. 

Yetişkinlerin yapabileceği dansın herhangi bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte ilerleyen yaşlar dans için zorlayıcı bir etken olarak bilinmektedir. Vücudun kuvvetlenebilmesi için dansı öğrenen çocuklara uygun beslenme biçimleri de söz konusu olabildiği gibi, dik duruş çalışmaları ve denge alıştırmaları, 4 ile 11 yaş aralığında çocuklarda daha olumlu sonuçlar vermektedir.

Balede hangi kıyafetler tercih edilir?

Bale kursu kıyafeti olarak vücudu saran, esnek giysiler tercih edilir. Erkeklerin dans kıyafeti tayt ve rahat bir T-shirt ile tamamlanmaktadır. Vücudun yeteri kadar esneyebilmesi için dansa başlamadan önce ısınma hareketlerine yer verilir. Bu esnada bacaklara tozluklar takılır.

Çocuklarda dans kıyafeti seçimi yapılırken genellikle pembe tonlarında kabarık eteklere, puantiye detaylarına ve vücudu saran çoraplara öncelik tanınabilmektedir. 

Yetişkinler kıyafet seçiminde dönemsel tasarımları tercih edebildiği gibi beyaz tonlarda elbiselerle de şık bir görünüm sergileyebilmektedir. Dansta giyilen ayakkabı, ayakların sıkı ve  parmakların bitişik durmasını sağlar ayrıca parmakların kırılmasını önler. Ayakkabıyı giyerken ayakları korumak ve acımamasını sağlamak amacıyla uçluklar da giyilmektedir.

Tercihe göre dans öncesinde ayak parmakları yara bandı ile sarılabilmektedir. Isınma hareketleri öncesi vücudu zorlayacak hareketler yapmaya çalışmak sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu nedenle kıyafetler balerin ve baletler için büyük bir önem taşımaktadır.