Sportif Latin Dansı nedir?

Sportif Latin Dansları; Samba, cha cha, rumba, paso doble, jive dans branşlarından oluşan, salsa, mambo, merengue, bachata gibi Sosyal Latin Dansları ile karşılaştırıldığında daha zor olan, sportif bir alt yapı isteyen ve vücuttaki tüm kasları çalıştıran bir dans türüdür.

Sportif latin dans kursu fiyatları

Sportif latin dans kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek sportif latin dans kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sportif Latin Dansları kursuna kimler katılabilir?

Sportif Latin Dansları birkaç farklı dans türünden oluştuğu için kişiyi diğer danslara oranla fiziken zorlayan bir dans türüdür. Dans sporu olarak da adlandırılan Sportif Latin Dansları spor altyapısı olanların daha rahat adapte olacağı bir dans olduğu için bu kursa erken yaşta başlamak daha uygun olur. Bu nedenle 4 yaşından itibaren dans ve spora ilgi duyan çocuklar Sportif Latin Dansları kursuna yönlendirilebilir. Yetişkinler de isterlerse Sportif Latin Dansları kursuna katılabilirler. Ancak çocuk ve gençlere göre bu kurs yetişkinler için daha yorucu olabilir.  Bu kursa katılmak isteyenlerin dansı aynı zamanda bir spor türü olarak benimseleri gerekir.