Zumba kursu...

Zumba kursu kapsamında verilen eğitim zumba dansının tüm teknik süreçlerini içermektedir. Belirli koreografiler eşliğinde yapılabilen dans, kol, bacak, karın, kalça gibi bölgelerin sıkılaşmasına yönelik hareketlerden oluşmaktadır. Eğitmenler tarafından 1 ay ile 2 ay arasında değişen zumba kurs süreci, haftanın 1 veya 2 gününü kapsamaktadır.

Zumba dansını kimler yapabilir?

Zumba yapabilmek için iyi bir dansçı olmanız gerekmemektedir. Büyük-küçük herkes zumba kursuna giderek bu dansı yapabilir. Zumba da kendinizi enerjik ve dinamik hissetmeniz, dans kursuna gitmeniz için yeterli bir neden. 

Zumba dans müziğine kulak verdiğiniz anda hareketleri yavaşca sergilemeye başlıyor olacak ve zamanla gerçek bir dansçı gibi kendinizi müziğe bıraktığınızı fark edeceksiniz. Kursa katılım sürecinin herhangi bir yaş sınırı olmamakla birlikte kendini bu dansa hazır hisseden herkes zumba yapabilmektedir.

Zumba kursu fiyatları

Zumba kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek zumba kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Zumba ile zayıflama

Zumba bir dans türü olarak bilinse de zayıflamak isteyen insanların katılım gösterebileceği bir fitness programı kapsamına da alınmaktadır. Özellikle yemeklerden sonra zumba yaparak fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Haftanın 2 günü, 1 saatinizi zumbaya ayırarak hem dans edebilir, hem de vücudunuzda istenmeyen yağ oluşumunu ortadan kaldırabilirsiniz. Zumba kursu ile müzik eşliğinde ya da spor salonlarında, eğitmenler ışığında ve kalabalık bir ortamda sosyalleşebilir, kendinizi dansın ritmine adapte edebilirsiniz.

Zumba dans müzikleri

Zumba dansında tercih edilen müzikler başta Cha Cha, Samba ve Rumba olmak üzerer Hip Hop, Oryantal, Flamenko ve Cumbia gibi çeşitlere ayrılabilmektedir. Genellikle pek çok müzik türüyle icra edilebilen bir dans olması zumbaya evrensel bir nitelik kazandırmıştır. Ritim bakımından yavaş ve hızlı müzik türlerine göre çalışma programları hazırlanmaktadır.

Zumbanın tarihi

Zumba dansı 1990 yılında dansçı ve aerobik eğitmeni Beto Perez tarafından keşfedilmiştir. Zumba dansının kelime anlamı; hızlı bir ritimle dans etmek demektir. Zumba, içinde bir çok dansı bir arada barındıran bir fitness çeşidi olarak da bilinmektedir. 

Bachata, salsa, cha cha, tango ve bazen oryantal gibi Latin dansları eşiliğinde yapılmaktadır. Dansın amacı; vucudu sıkılaştirmak, esnenlik kazandırmak ve boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirebilmektir.