Çocuk dans kursunun önemi;

Sosyal becerilerin yeterli düzeyde gelişebilmesi, çocuğun yeteneklerini fark etmesi ve özgüveninin artması, duygularını ifade etmede yaşadığı problemleri aşabilmesi, duygusal ve sayısal zekasının gelişmesi, hayal dünyasında imgelem gücünü arttırabilmesi, ruh ve beden sağlığını geliştirmesi yönünden büyük bir öneme sahiptir.

Bu gelişimde dans büyük bir rol üstlenir. Özellikle çocuğun doğru bir çevre edinebilmesinde çocuk dans kursunun önemi yadsınamaz.

Çocuk dans kursu fiyatları

Çocuk dans kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek çocuk dans kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Çocuğum dans kursuna kaç yaşından itibaren katılabilir?

Çocuk dans kursunda yaş grupları 5-7, 7-9 ve 9-16 gibi yaş gruplarından oluşmaktadır. Bu yaş seviyesinin altındaki çocuklar için bazı çocuk dans kurslarında eğitimler verilebilmektedir. 

Bale eğitimi almak isteyen çocuklar için çalışmalar 3.5 yaşından itibaren başlamaktadır. Bebek balesi adı verilen sınıflarda da eğitim programları hazırlanabilmektedir. 

Çocuk dans kursu yalnızca kişisel gelişime katkı sağlamaz; ileride çocuğunuzun profesyonel başarılara imza atabilmesi için iyi bir aracı olarak bilinir. Bu nedenle çocuğunuz için belirleyeceğiniz kursun bu alanda kendini kanıtlamış eğitmenler tarafından, pedagojik formasyona uygun olarak verilmesi gerekmektedir.

Çocuğum dans kursunda hangi dans türlerini öğrenecek?

Çocukların kişisel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayan en önemli sanatsal aktivitelerden biri de danstır. Çocuk dans kursunda jazz, break dans, hip-hop, latin dansları, modern dans, bale gibi pek çok dans türü öğretilmektedir. 

Özellikle çocukların ilgi duyduğu dans türlerine yönelik verilen bu eğitimin özünde vücudu esnetme, dansa adapte etme gibi kavramlar yer alırken sosyalleşme, yardımlaşma ve disiplin gibi değerlerin pekiştirilmesi sağlanmaktadır. 

Çocuk için oyun oynamak ne kadar önemli ise, dansı sevdirebilmenin önemi de o kadar büyüktür. Eğitimler hem bilgilendirici hem eğiticidir. Bu nedenle çocuklar bu süreci en iyi şekilde değerlendirecek çalışmalar gerçekleştirmektedir.