Flamenko kursunda neler öğreneceğim?

Vücudunuzun duruş pozisyonlarından bilek hareketlerinize, el çırpma biçiminizden ayaklarınızı kullanış şekline, dönme ve duraksama figürlerinden baş ve gövde uyumuna kadar geniş çaplı uygulamaların yer aldığı kurs süreci sizlere faydalı olabilecek tüm alıştırmaları içermektedir. Ders süresince verilen eğitim vücudunuzun şekillenmesine katkı sağlamaktadır.

Özgüven duygusunu arttıran hareketleri ile flamenko gitarın iç içe geçtiği dansta İspanyolca’dan gelen bazı temel kelimeler de öğretilebilmektedir. Canlı müzik eşliğinde dans edebilmenin sağladığı olanaklar ile dansla bütünleşecek, pratik egzersizlerle bilgilerinizi tazeleme fırsatı bulacaksınız.

Doğaçlama üzerine yapılan çalışmalar ve bireysel pratik uygulamaları da kursun size sağlamış olduğu olanaklardan biridir. Bedeninizi eğiterek dansa adapte edebileceğiniz kurs süresince kendinizi geliştirme yeterliliğine de sahip olabileceksiniz.

Flamenko zor bir dans mı?

Flamenko, her dansta olduğu gibi belirli teknik hareketere dayanan, vücut formunu bu dansa adapte etme sürecinin bulunduğu ve her şeyden önemlisi de istek ve kararlığın gerektiği bir dans türüdür. Kursa gelen her katılımcı flamenkoyu öğrenme sürecinde kendini geliştirebileceği uygulamalara yönelmesi halinde dansın zorlu figürlerini kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir.

Flamenko kursu fiyatları

Flamenko kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek flamenko kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Flamenko yapabilmek için kaç yaşında olmam gerekir?

Dansın belirli bir yaş sınırı yoktur. Deneyim ya da üst düzey yetenekler gerektirmemektedir. Hatta çocukların da bu dansa katılabilme durumu söz konusudur. Zaman içerisinde geliştirilebilme özelliği bulunan flamenko figürleri, uzman ekipler ışığında öğretilebilmektedir. Boy ve kilo farklılıkları gözetilmeksizin verilebilen eğitim sürecinde dans partnerine de ihtiyaç yoktur. Dansı ve müziği seven herkes bireysel olarak kursa katılım gösterebilmektedir.

Flamenko kursuna gidebilmek için hangi kıyafetlere sahip olmam gerekir?

Flamenko kursuna giden kadınlar genellikle fırfırlı eteklerden oluşan, omuzları açıkta bırakan, kırmızı ve siyah renklerinin yoğun olarak kullanıldığı elbiseleri tercih etmektedir. Eteklerin geniş olması ve bacak bölgesinin bir kısmını açıkta bırakabilmesi öncelik taşıyan bir unsurdur. 

Flamenko yapabilmek için zeminin düz olması gerekmektedir. Genellikle 4 veya 5 pont özelliğine sahip olan topuklu ayakkabılar giyilmekte, ayakkabının rahat olması gerekmektedir. 

Deri veya süet tipi modellerin tercih edilmesi uygun görülmektedir. Eğer dans için bir festivale gitmek ya da yarışmaya katılmak istiyorsanız saçınızı topuz yapabilir ve büyük küpeler takabilirsiniz. 

Erkekler için uygun görülen kıyafetler arasında beli saran pantolonlar, fırfır detaylarıyla canlandırılmış gömlekler ve alt kısmı çivili ayakkabılar yer almaktadır.