Vals kursunda neler öğreneceğim?

Modern ve yavaş vals, farklı teknikler içeren eğitim süreçlerini kapsamaktadır. Kurs süresince temel adımlardan duruş çalışmalarına, hareket düzeninden ayak hareketlerine kadar kapsamlı bir çalışma disiplini geliştirebilirsiniz.

Box Step adımı, Close Change figürü, Natural Turn, Reverse Turn gibi hareket ve dönüş tekniklerini öğrenebileceğiniz kursun amacı dansı bütünüyle benimseyebilmenize katkı sağlamaktır.

Özellikle balolarda, mezuniyet törenlerinde ve düğünlerde tercih edilmesi nedeniyle kısa bir eğitim sürecinin ardından öğrenebileceğiniz vals kursunda duruş tekniklerine yönelik çalışmalar da yapılmaktadır.

Vals çeşitleri nelerdir?

Günümüzde vals kurslarında verilen eğitimlerle bu dansı tek bir kategori altında inceleyebileceğiniz gibi iki farklı alanda da çalışma programları hazırlanabilmektedir. İngiliz valsi ve viyana valsi olarak çeşitlere ayrılan vals, figür ve ritim özelliklerine göre değişiklikler içerebilmektedir.

Vals nasıl bir dans türüdür?

16.yy’da popülerleşen bir dans olarak bilinen vals, İngiltere’de yaygınlaşmış, günümüz düğünlerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bir salon dansı olması nedeniyle kendine has şık ve zarif elbiseleri bulunan dansın tek bir noktanın çevresinde dönme esasına dayandığı bilinmektedir. Çiftler arasında uyum gerektiren bir dans olması ve genellikle gruplar halinde yapılması dansa görsel bakımından zengin bir nitelik kazandırmıştır.

Vals kursu fiyatları

Vals kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek vals kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Vals kursunun belirli bir yaş sınırı var mı?

Dansı öğrenmek için herhangi bir yaş aralığında olmanız gerekmemektedir. Düğün dansı türüyle alakalı bir dans olması nedeniyle vals dansını ebeveynlere özgü bir nitelik kazandırsa da dansa gönül veren herkes katılım gerçekleştirebilmektedir. Özellikle liselerin ve üniversitelerin geniş salonlarında yapılan bir dans olması da figürlere popüler bir nitelik kazandırmıştır.

Vals dansında hangi kıyafetler giyilir?

Kıyafet seçiminde beyaz ve siyah renklerin ön planda olduğu bilinmektedir. Kadınlar diz altına kadar uzanan geniş etekli elbiseler giyebilecekleri gibi topuklu ayakkabılarla kendilerine has, şık ve zarif bir görünüm de sergileyebilirler. Erkekler genellikle rahat ve klasik ayakkabılar, pantolon, ceket ve gömlek gibi tasarımlara öncelik tanıyabilmektedir. Sırt kısmı açık, balo konseptine uygun, kabarık etekli elbiseleri de tercih edebilen kadınlar, saçlarını dağınık topuz yapabilmektedir. Erkekler ise, kıyafetleri papyon ve mendil ile tamamlamaktadır.