Disco nasıl bir dans türüdür?

Elektronik alt yapısı ve zengin enstrümanları ile günümüzde club ve diskoteklerde icra edilen disko dansı tekno ve punk gibi türlerle 80’li yıllarda yaygınlaşmıştır. Ritmik bakımdan farklılıklar içeren ve kendine özgü dans figürleri bulunan disco dansın gruplar halinde yapılabileceği gibi bireysel olarak da gerçekleştirilmektedir. 

Genellikle hobi amacıyla öğrenilen dansın eğlendirici özelliği, herkesin içini kıpır kıpır eden ezgileriyle birleştirilmiş, ritmin akıcılığı figürlerin canlılığında hayat bulmuştur.

Disco dansını yapabilmek için belirgin yaş farklılıkları göze çarpmamaktadır. Her yaştan insanın yapabileceği dans türlerinden olması nedeniyle tercih edilme alanları oldukça geniştir. Disco dans kursu, gideceğiniz eğlence yerlerinde ihtiyaç duyacağınız bir özelliğe sahip olması bakımından öğrenilmesi gereken figürleri kapsamaktadır.

Disco (club) kursu fiyatları

Disco (club) kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek disco (club) kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Disco dansı zor bir dans mıdır?

Disko dansı, hemene hemen her yaştan katılımcının uygulayabileceği pratik figürlerden oluşmaktadır. Bu dansı öğrenmek için herhangi bir vücut aralığında olmanıza gerek duyulmaz. Her insanın içinde dans ateşini körüklemeyi ve bu ateşi bazı teorik eğitimlerle harmanlamayı hedef alan kurslarda en zorlu hareketler bile kolaylıkla öğrenebilmektedir.

Disco dans kursunda neler öğrenebilirim?

Disco dans kursunun amacı müziğe eşlik edebilmenizi ve bu esnada dansı hareketlerine uygun olarak gerçekleştirebilmenizi sağlamaktır. Disco dansı süresince ritme ayak uydurabilmek ve parçaların ruhunu ortaya koyabilmek için detaylı çalışmalar gerçekleştirilmektedir. 

Solo ve grup dansının incelikleri, el, omuz ve ayak egzersizleri, duruş pozisyonları, ritme göre dans edebilme gibi süreçleri kapsayan bu çalışmalar kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Disco dansı kursunun bir diğer amacı da kilo vermektir. Vücut fazlalıklarını ortadan kaldırarak bel ve basen bölgesinde oluşan yağlanmaları engelleyen dansta elektrogitar, klavye ve gitar gibi müzik aletleri kullanılabilmektedir. 

Hem dans hem müzik türü olarak bilinen disko dansı estetik bir görünüm sergilemenize imkan tanımaktadır. Teknik bilgilerin uygulamalı alıştırmalarla pekiştirildiği kurs süresince öğreneceklerinizi tekrar etmeniz gerekmektedir.

Bu sayede disco dansına adapte olma sürenizi kısaltabileceğiniz gibi, özgüven ve kararlılık ile figürlerinizi dans pistinde sergileme imkanına sahip olabilirsiniz.