Rumba kursunda hangi teknikleri öğreneceğim?

25 ve 27 bar arasında 4/4’lük ritimle gerçekleştirilen dans, kurs süresince verilecek eğitimle pekiştirilmektedir. Süreklilik gerektiren figürleri, kalça hareketleri, ayak adımları, el hareketleri gibi eğitim süreçlerinin de yer aldığı kurslarda dansla ilgili tüm teknikleri öğrenebileceksiniz.

Sağa ve sola Check hareketleri ile Basic Steps,  Hokey Stick, Alemana Steps, Closed Hips gibi figürlerin öğretildiği kursta kalçalarınızı nasıl kullanacağınıza ve kendinizi geliştirebileceğinize yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Rumba zor bir dans mıdır?

Dans, kurs kapsamında verilen eğitimlerle bir veya bir buçuk aylık süreçlerde öğrenilebilmektedir. Ancak ilk defa bu dansı gerçekleştirecek öğrenciler için komplike figürlerden söz etmek mümkündür. Profesyonel eğitmenlerle öğretilen rumba, disiplinli çalışmalar ve uygulamalı alıştırmalarla pekiştirilmektedir.

Hazırlanan koreografilerle dansçının rumbanın tüm tekniklerini öğrenme sürecinde kendini geliştirme fırsatı yakaladığı kurs eğitimi bireysel yatkınlıklarla da doğru orantılıdır. Dansa gönül veren ve öğrenme sürecinde istikrarlı bir çaba gösteren her dansçı, zor figürlerin üstesinden gelebilmektedir.

Rumba nasıl bir dans türüdür?

Latin Amerika’nın dans türlerinden biri olarak bilinen rumba genellikle yavaş müzikler eşliğinde yapılan ve çiftler arasındaki aşkın simgelendiği danslar arasında yer almaktadır. Yavaş hareketleri ve kalça figürleriyle zor bir dans olarak kabul edilen rumbada kadın erkeği kışkırtan taraftır. Hakimiyetini ön plana çıkarmak isteyen erkeğin partnerini takip ettiği dansta ten uyumu en üst seviyeyedir. Dans sonunda vacunao tekniği kullanılmakta, kadın erkeğe teslim olmaktadır.

Rumba kursu fiyatları

Rumba kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek rumba kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Rumba kursunda ne kadar süre eğitim alacağım?

Genellikle 1 ve 2 ay arasında değişen eğitim süreçleri kişisel başarı düzeyiyle de doğru orantılıdır. Dans partnerlerinin birbirleriyle uyumlu olması, figürleri dansa uygun olarak uygulayabilmesi ve kişisel çalışma programlarına öncelik tanıması da rumba kursu sürecini hızlandıran etmenler arasında yer almaktadır. 

Dansta profesyonelleşmek isteyen kişiler, 3 ay ve üzeri süreçlerde eğitime tabi tutulabilmektedir. Bir düğün dansı olarak da öğretilebilen dansta, çiftlere özgü hızlandırılmış beş ve altı ay arasında değişen eğitim süreçlerini de kapsayabilmektedir.

Rumba dansında hangi kıyafetler tercih edilmektedir?

Kadınların vücut hatlarını ve kalça figürlerini ön plana çıkaran kıyafetlerin tercih edildiği dansta, parlak elbiseler, kısa etekler ve tül detayıyla canlandırılmış tasarımlar dansın ruhuna uygundur.

Topuklu ayakkabılar ve renkli bileklikler de kadınların tarzını tamamlayabilmektedir. Erkekler kıyafet seçiminde genellikle beyaz gömlekler, siyah pantolonlar ve rahat ayakkabılar ile dansa katılım gerçekleştirmektedir. Çiftlerin uyumlu olmasına dayanan bir dans olması nedeniyle kıyafetler de birbirine yakın tonlardan seçilmektedir.

Rumba kursuna kimler katılabilir?

Rumba dansını öğrenmek için belirtilen herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu dansta kendini geliştirmek isteyen, rumbanın figürlerini öğrenmeyi hedefleyen ve dansa hevesli olan herkes kurs kapsamında verilen eğitim süreçlerine dahil olabilmektedir.