Quick step kursuna kimler katılabilir?

Dans hareketli olması bakımından farklı eğitim süreçleri içerebilmektedir. Genç çiftler daha hareketli koreograflar hazırlanabildiği gibi orta yaşlı çiftlerin hareketleri daha ağırdır. Her yaştan dansçının katılım gösterebileceği quick step kursunda beden farklılıkları önem taşımamaktadır. Dansı ve quick step’i seven herkes bu kursa gidebilmektedir.

Quick step zor bir dans mı?

Hızlı ve canlı hareketleri olması nedeniyle ritmik bir dizgiye dayanan quick step dans kursu dahilinde verilen eğitimin ardından kolaylaşabilmektedir. Genellikle ayak figürlerinin yoğun olarak kullanıldığı dansta ritme uygun olarak hareket etmek gerekmektedir. Hazırlanan koreografiye bağlı olarak kolaylaştırılan figürlerle dansçıların dansı benimseyebilmelerine imkan tanınırken dans süresince verilen eğitim zorluk düzeyini azaltmaktadır.

Quick step nasıl bir danstır?

Ritmik hareketlerle geliştirilmiş bir dans olan quick step, zıplamalar ve çiftlere özgü dönüş teknikleriyle kendi döneminin popüler dans türlerinden biri haline gelmiştir. Genç ve orta yaşlı dansçılara farklı figür tekniklerinin hızlı ve yavaş ritimlerle öğretildiği dans, daha ileri yaş gruplarına da hitap edebilmektedir. 

Foxtrot türünün içerisinde üretilen dans adından da anlaşılacağı üzere harekete dayalıdır. Canlı figürleri ve eğlenceli ritmi ile çiftleri neşelendiren bir dans olan quickstep gruplar halinde oynanan türler arasında yer almaktadır. Yaratıcılık özelliği nedeniyle geliştirilmeye açık dans türlerinden biri olan quick step dansında 4 vuruş, 50/52 dakika gibi ritim özellikleri tercih edilmektedir. Şase adımlardan oluşması dansa kendine has bir duruş kazandırmıştır.

Quick step kursu fiyatları

Quick step kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek quick step kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Quick stepi ne kadar sürede öğrenebilirim?

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen dersler gereğince bir veya bir buçuk aylık eğitim süreçlerinde quick stepin incelikleri öğretilebilmektedir. Bu süreci hızlandıran kişisel alıştırmalar ve pratik uygulamalar da dansçıların kabiliyetlerini pekiştirmesine zemin hazırlamaktadır.

Quick step dansında hangi kıyafetler tercih edilmektedir?

Genellikle çiftlerin birbirleriyle uyumlu kıyafetleri tercih ettiği dansta hareketli kısıtlamayacak elbiselere ve elbiselerle uyumlu ayakkabılara yer verilmektedir. Özellikle etekleri uçuşan tasarımlar ve rahat ayakkabılar dansın atmosferini yansıtmaktadır. Elbiseleri zenginleştiren sim ve tül detayları da tercih edilebilmektedir. Erkekler kıyafet seçiminde pantolon-ceket takımlarına öncelik tanıyabildiği gibi klasik ayakkabılara ve mendil detayına öncelik tanıyabilmektedir.

Kimler Quick Step kursuna katılabilir?

Bu dansı öğrenmek için belirtilen herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Bu dansa hevesli olan herkes quick step kursunda kendini geliştirerek yeteneklerini keşfedebilmektedir. Genç ve orta yaşlı dansçılar için farklı çalışma programları bulunabilmektedir.