Tango kursu fiyatları

Tango kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek tango kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tango kursunda neler öğreneceğim?

Dansta yer alan belirli teknik figürler bulunmaktadır. Bu figürleri öğrenmek için başlangıç aşamasından uzmanlaşma sürecine kadar kapsamlı bir çalışma prensibi oluşturmak gerekmektedir.

Genellikle Arjantin tangosunayönelik uygulamaların tercih edildiği kurslarda temel adımlardan çengel atma tekniklerine, dönüş pozisyonlarından duruş alıştırmalarına, doğaçlama çalışmalarından bakış tekniklerine kadar pek çok uygulamaya kaynaklık eden bir süreçten bahsedilmektedir.

Kurs süresince verilen eğitimin ardından çiftler, tangonun tüm tekniklerini öğrenmiş kabul edilmektedir. Birebir alıştırmaların ve kişisel çalışma süreçlerinin de yer aldığı kurslarda öğrenilecek her teknik tekrar niteliği taşımalı ve çiftlere has uygulama metotlarını içermelidir.

Tango nasıl bir danstır?

Başta Arjantin ve Uruguay tangosu olmak üzere pek çok çeşidi içerisinde barındıran tango, çiftlerin tutkulu beraberliklerini konu alan bir danstır. Günümüzde en çok tercih edilen dans türleri arasında bulunan tangonun ilk zamanlarda cinselliği çağrıştırması nedeniyle pek çok yerde yasaklandığı bilinmektedir.

Özellikle salonlarda tercih edilen bir dans olması nedeniyle düğün dansı konseptine de uyum sağlamaktadır.

Tango zor bir dans mıdır?

Öğrenme süresince temel adımların ritme uygun dönüş tekniklerinin ve akrobatik hareketlerin önem taşıdığı tango, dans kursu tarafından verilen eğitimle çiftlere uygun bir nitelik kazanmıştır.

Dans etmeyi seven, kendilerini bu dans ile ifade etmek isteyen her çift, belirli bir süreç kapsamının ardından dansın zorluklarının üstesinden gelebilmektedir. Her dansta olduğu gibi bu dansta da öğrenilmesi zaman isteyen hareketler yer alabilmektedir. Ancak bu durumu uzun süreli çalışmalarla ortadan kaldırabilirsiniz.

Tango kıyafetleri nelerdir?

Çiftlerin birbirleriyle yakın temas halinde olmasını gerektiren bir dans olarak bilinen tangoda hareketlerini ön plana çıkaracak kıyafetler tercih edilmektedir. Dansın ruhunu temsil eden kırmızı bir elbise, sade bileklik ve kolyeler ile desenli çoraplar da konseptin tamamlayıcıları arasında yer almaktadır. 

Erkekler bu dans için kıyafet seçiminde genellikle siyah bir pantolon ve gömlek ile rahat ayakkabılara öncelik tanıyabilmektedir. Fazla yüksek olmayan, salon konseptine uygun topuklu ayakkabılar da kadınlara feminen ve kışkırtıcı bir görünüm kazandırmaktadır

Tango kursuna kimler katılabilir?

Tango her yaştan kişinin katılım gösterebileceği geniş kapsamlı bir dans türüdür. Bu dans için belirtilen herhangi bir yaş aralığı bulunmamakla birlikte fiziki açıdan belirli bir kilo standardı taşımanız da gerekmemektedir.

Tango ruhunu keşfetmek, partnerinizle düğününüzde, özel bir gösterimde veya herhangi bir davette etkileyici bir gösterim gerçekleştirmek istiyorsanız kurs sürecine katılabilirsiniz.

Tango kursunun belirli bir yaş seviyesi var mı?

Dansa tutkulu olan her yaştan insanın yapabileceği tango dansı, başlangıç seviyesinden uzmanlaşma sürecine kadar kapsamlı hareketleri bir arada barındırmaktadır. Bu süreçlere dahil olmak isteyen her yaş grubu için kursun kapıları açıktır.