Düğün Dansı

Düğün dansı, farklı bir dans türü değildir. Yeni evlenecek olan çiftlerin kendi düğünlerinde, özel olarak davet ettikleri misafirleri karşısında sergileyecekleri dansa, düğün dansı denir. Düğün dansı herkesin hafızasında yer edinmesi açısından önemlidir. Çiftler düğün dansını kendi istek ve arzuları doğrultusunda hareketli, yavaş, eğlenceli, tutkulu, romantik ya da yüksek sesli bir müzik eşliğinde de tercih edebilirler. 

Düğün danslarını özel kılan etken çiftlerin yeni bir yaşama ilk adımlarını atmalarıdır. Bundan dolayı çiftler düğün dansını önemsemekte ve ayrı bir ilgi göstermektedirler. 
 

Düğün Dansı Kursu

Bütün çiftler düğündeki danslarının kusursuz olmasını ister. Eğer dansa yeteneğiniz yoksa mutlaka bir düğün dansı kursuna gitmelisiniz. Düğün dansı kurslarında, profesyonel eğitmenler tarafından özel bir dersle düğün dansı dersi verilir. Çiftler kimi zaman tedirgin olsalar dahi, düğün dansı kursları size kusursuz dans etmenin kolaylıklarını kısa süre içinde sağlayacaktır. 

Düğün dansı kursu size ayrı bir heyecan katacağından emin olabilirsiniz. Zarafetinizi ve inceliğinizi dans ederek göstermek, fotoğraf ve videolarda en özgün ve doğal halinizle görünmek, şıklığınızı dans ederek taçlandırmak sizin ellerinizde. 

Düğün dansı için bir deneyime gerek yoktur. Sizin ilk düğününüz, ilk dansınıza şahitlik edebilir. Fiziksel özellikleriniz dans etmenize asla engel değildir. Zayıf olmanız, kilolu olmanız uzun boylu olmanız veya kısa boylu olmanız dans etmenizin önünde bir engel teşkil etmez. Düğün dansı kursuna giderek en ince ayrıntısına kadar dans etmeyi öğrenebilirsiniz. Profesyonel niteliklere sahip bir eğitmen tarafından size verilecek ilk düğün dansı eğitimi konuklarınıza en güzel dansı sunmanıza destek olacaktır.
 
Düğün dansı kursunun size sunduğu imkanlar arasında ön prova da vardır. Dans eğitmeni koreografiyi tamamladığında ilk etapta dans okulunda olmak üzere; sonrasında ise düğünün yapılmasının planlandığı salonda kostümlü olarak müzik eşliğinde en az iki defa prova yapılır.Tüm eksiklikler giderilene kadar üzerinde detaylı olarak çalışılır.
 

Düğün Dans Kursu Fiyatları 

Düğün dansı kurs fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatların değişimini etkileyen bazı faktörler vardır. Bu faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Kursun Toplam Süresi (Toplam Saati):

Kurs toplamda kaç saat süreceği, kaç gün devam edeceğini bilmek size fiyat hakkında çıkarımlarda bulunmanıza yardımcı olacaktır. Kimi kurs ücretleri düşüktür; kimisi ise daha yüksektir. Karşılaştırma yaparken mutlaka kurs eğitiminin genel toplam süresini göz önünde bulundurunuz.

Kurs Programı:

Düğün dansı kursu ne kadar yoğunsa kursun fiyatı da yüksek olacaktır. Eğer gittiniz kursun programı daha hafif ya da kısıtlı ise kursun fiyatı da düşük olacaktır. Burada esas olan en kısa sürede en yüksek verimi sağlayabilmektir.

Kursiyer Sayısı:

Çiftlere verilen birebir, özel eğitimlerden faydalanmak isterseniz fiyat farklı aynı pozisyonda olup, düğün dansı eğitimini almak isteyen çiftlerle birlikte eğitim almak isterseniz fiyat daha farklı olabilmektedir. Düğün dansı kursuna gitmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalardan biri de kursiyer sayısıdır.
 
Kursun Bulunduğu Lokasyon:

Düğün dansı kursu hizmetinin verildiği semtin niteliği kursun fiyatlarını da değiştirmektedir. Bu değişimin esas sebebi ise kursun maliyetlerinin artmasıyla orantılıdır. Kursun bulunduğu lokasyon, kursun fiyatını belirleyen önemli bir faktördür.

Dans kursları genel olarak şehir merkezlerinde, herkesin rahatlıkla ulaşım sağlayabileceği alanda olur. Düğün dansı kurslarının kullandıkları mekanların maliyetleri kırsal alandaki düğün dansı kurslarına göre daha fazladır.
 
Kurs Eğitmeninin Niteliği:

Düğün dansı kursundaki eğitmenlerin tecrübeli olmaları işlerini de iyi yapmalarını sağlar. Düğün dansı kursunda çalışan eğitmenlerin Halk dansları ve Dünya dansları alanlarına hakim ve donanımlı profesyonel dansçılardır. Genel olarak dans eğitmenleri, üniversitelerin konservatuar bölümlerinden mezun ya da yurtdışında dans alanında uluslararası eğitim almış bireylerdir. Nitelikli profesyonel eğitim veren eğitmenlerin bulunduğu kursların fiyatları diğer kurslara göre değişiklik göstermektedir. 
 
Rekabet:

Düğün dansı kursu hizmetini sunan kurumlar, aynı nitelikleri paylaştığında sonuç rekabete dönüşmektedir. Bu rekabette fiyatların belirlenmesinde önemli bir ölçüttür. Metropol kentlerde birden fazla düğün dansı kursu mevcut olduğundan dolayı kurslar arasındaki rekabet de fazladır. Dolayısıyla büyük kentlerdeki kurslar daha küçük kentlere göre fiyat açısından uygundur.
 

Düğün Dansı Çeşitleri Nelerdir?


Kendi düğününüzde yapacağınız dansı sınırlandırmanıza gerek yoktur. İstediğiniz türde bir dans seçimi yapılabilir. İster hareketli ister slow her tarzda düğün dansı türü seçilebilir.Fakat en çok seçilen düğün dansı türlerine baktığımızda Tango, Vals, Bachata,Cha Cha Cha, Rumba ve Salsa başı çekmektedir. Düğün dansı için tek bir dans size yeterli değilse ne yapmalısınız ? Bu noktada düğün dansı kursları alternatif seçenekler sunmaktadır. Örneğin: yakın dostlarınızla bir ekip oluşturarak grup halinde düğünün ilerleyen dakikalarında toplu olarak dans gösterisi yapabilirsiniz. Toplu olarak sergileyeceğiniz dans çeşitleri genel olarak geleneksel halk dansları arasından seçilir. 

 
Eğer geleneksel yapınız oldukça güçlü ise daha farklı bir düğün dansı türü de seçilebilir. Bunlar arasına Roman, Halay, Zeybek ve Horon dahil edilebilir. Yine Yunan dans klasiklerinden biri olan Sirtaki de düğün gecenizi eğlenceli ve hatırda kalır bir şekle sokabilir. Diğer yandan Kafkas danslarına ilginiz varsa eşinizle birlikte konuklarınıza görsel bir şölen yaşatabilirsiniz. Düğün dansını belirlemek sizin ne kadar romantik, duygusal, nazik, kibar,neşeli ya da engenceli olup olmadığınızla doğrudan ilişkilidir. 
 

Düğün Dans Müziği


Çiftler, kendi zihinlerinden asla silinmeyecek bir düğün dansı yapmak isterler. Düğün dansını daha anlamlı hale getirecek olan da düğün dansınız için yaptığınız müzik seçimidir. Yıllar sonra anılarınız gözlerinizde canlandığında seçtiğiniz müzik sizi düğün dansını yaptığınız o ana götürecektir. Bu denli önemli bir seçimi aniden ve üstünkörü yapmak çok da doğru değildir. Düğün dansınız aslında diğer yandan dans müziğini de belirlemektedir. Çünkü düğün dansı olarak Zeybek’i seçtiyseniz oldukça hareketli bir müzik işinize yaramayacaktır. Yine farklı bir örnek, eğer düğün dansı seçiminizi Tango’dan yana kullandıysanız müzik seçimini de ona uygun yapmalısınız. 
 
Dünya danslarından birini düğün dansı olarak seçtiyseniz müziğinin de Dünya danslarına uyum sağlaması gerekir. Düğün dansının müziğinin de duygulara, aşka, tutkuya ve heyecanınıza ortak olması dansınızı anlamlı kılar.
 
Eşinizle ortak bir şarkınız varsa ve bu şarkı sizin için aşırı anlam ve duygu yüklü ise ve düğünüzde de Rumba yapmaya karar verdiyseniz ne yapmalısınız ? Düğün dansı kursları bu noktada size Rumba dansı dersini vermekle kalmaz aldığınız eğitim sizin eşinizle farklı figürler oluşturarak sevdiğiniz şarkıda da dans etmenize yardımcı olabilir. 
 
Unutmayın !

Düğün dansı müziği, anılarınızı diri tutup, geleceğe taşır…
 
Gelin ve damat adayları düğün dansı öncesinde büyük bir heyecan içindedirler. Çiftler için önemli olan hata yapmamaktır. Halbuki hata yapmanın önüne geçmek için bilinmesi gerekenlerin başında müzik seçimi vardır. Sizi en iyi hissettiren ve karar verdiğiniz dansa en uygun müziği seçmek hata olasılığını minimum seviyelere kadar çekecektir. 

İlk Olarak Dans Türü Mü Yoksa Müziği Mi Seçmeliyim?


Müzik türü ile dans birbiriyle uyumlu olmalıdır. Seçtiğiniz dans sizin daha yavaş hareketler, daha ağır figürler sergilemenizi destekliyorsa müzik türünü hareketli, hızlı ve daha heyecanlı seçmemelisiniz. Bundan dolayı müzik seçimini yapmadan önce dans türünü belirlemek daha doğru olacaktır. Fakat ısrarla bir müzik ya da şarkı türünde dans etmek isterseniz bu konuda düğün dansı kursları size yol gösterici rol oynayacaktır. Diğer yandan, ilk önce müziği seçmeyi düşünüyorsanız düğün dansı konusunda keskin düşüncelere sahip olmamanız gerekir. Ancak düğün dansı kursları size hem dans türünü hem de müzik seçimini bir araya getirerek seçenekleri arttırabilir.

Düğün Dansı Kursu Dans Müzi̇ği̇ni̇ Seçerken Destek Olabi̇li̇r Mi̇? 


Düğün dansı kursları, size dans etmeyi öğretmenin ötesinde, sizin için düğün dansının en ufak ayrıntısına kadar bütün detayları gözden geçirirler. Kurs hizmeti olarak çiftlerin dans ile ilgili olan bütün sorularını kurs yetkilileri yanıtlamaya çalışır. 

Nitekim kurslar da çiftlere düğün dansının müziğinin seçimi konusunda dans eğitmenleri yeterli desteği sunmaktadırlar. Kimi zaman çiftler kararsız kaldıklarında ya da seçeneksiz olduklarını düşündüklerinde yardımlarına düğün dansı kursları yetişmektedirler. 

 
DİKKAT!
 
Düğün dansı kurslarının size en iyi hizmeti sunmalarını isterseniz düğün dansı kursuna, düğünden en az 3 ile 6 ay öncesinde başlamanız gerekir.

Düğün Dansı Hazırlıkları Nasıldır?

Hayatınızın en özel gününde eşinizle yapacağınız dansın sizler için ne kadar önem taşıdığını biliyoruz. Bu kadar hayati bir öneme sahip olan dansı, öncesinde prova yapmadan sergilemek hiç de akıllıca olmaz ! Dolayısıyla çiftler, düğün dansı öncesinde bir hazırlık sürecinden geçmeleri gerekir. Düğün dansı kursları sizlere bu hazırlık aşamasının en ince ayrıntısına kadar etraflıca hesaplar ve size bir program çıkartır. Düğün dansı kurslarının oluşturduğu programları eksiksiz yerine getiren çiftlerin düğün dansları da hafızalardan silinmeyen, mükemmel bir etki bırakan, estetik ve naif görünen bir sinerji içinde gerçekleşir.  

Düğün dansı hazırlıkları üç aşamada gerçekleşir. Bunlar; kursa başlangıç, kurs süreci ve düğün dansı !


Kursa Başlangıç:

Düğün dansı bir düğünün olmazsa olmazıdır ! Eğer dansınızla tüm konukları büyülemek isterseniz mutlaka profesyonel bir destek almanız şarttır. “Ben hiç dans etmedim ki ? Dans etmeyi becerebilir miyim ?” gibi soruları aklınızdan çıkarmanız gerekir. Düğün dansı konusunda ne yapacağını bilmeyenlere düğün dansı kursları, düğün gününe kadar destek sunabilir. 

 
Kurs Süreci:

Kursa başlamaya karar verdikten sonra ilk dersi aldığınızda neler yapabileceğinizin, konuklarınızı nasıl etkileyebileceğinizin gücünü kendinizde hissedeceksiniz. Kurs, ilk etapta size hangi dansı yapmak istediğinizi tespit edecektir. Düğün dansını belirledikten sonra ilk çalışmalar daha çok bedenin, ayak ve kollarla uyumunu sağlamak üzerine yoğunlaşacaktır. Kendi bedeninizi ve eşinizin bedenini kontrol ettiğinizde dansa hakim olmanız kaçınılmazdır. Kurs sürecinin süresi yani düğün dansı eğitiminin toplam saati değişebilir. Fakat en az 3 ay gitmeniz tavsiye edilir.

Düğün Dansı (Düğün Günü):

Kurs bittikten sonra sık sık provalar yaparak dansa olan hakimiyetinizi ve kontrolünüzü arttırabilirsiniz. Düğün gününden birkaç gün öncesine kadar kurs eğitmenleri size son olarak, bilmeniz gereken detayları teker teker sıralar. Aslında bunlar profesyonel taktikleri oluşturur. Sizin yapabileceğiniz hataları ortadan kaldırmaya yöneliktir. 
 
Özetle, bir düğün dansı kursuna gitmeniz size muhteşem bir düğün dansı yapmanızı sağlayacaktır.

Bunların dışında düğünü yapacağınız salonun istediğiniz düğün dansını sergilemeniz açısından elverişli olup olmadığını da hesaplamanız gerekmektedir. Eğer Tango ve Vals gibi pistin tamamını kullanmanızı zorunlu kılan düğün dansını tercih ettiyseniz düğün salonunun pistinin de geniş olmasını önemseyin ! Bir de yakın ilişki kurduğunuz dostlarınızla sergilemek istediğiniz toplu danslarda da pistin büyük, geniş ve kullanışlı olması önemlidir.

Dansa Yeteneği̇ Olmayanlar Düğün Dansı Yapabi̇li̇rler Mi̇ ?


Düğün dansını daha yapılabilir, daha kolay bir dans türünde seçmeniz düğün dansını yapmanızı kolaylaştıracaktır. Eğer bir düğün dansını belirlediyseniz ve yapmakla ilgili çekinceleriniz varsa zaman kaybetmeden bir düğün dansı kursundan destek almalısınız.

Dans etmek bir çalışmanın yeteneğidir. Eğer çalışabilir ve dans etmeye zaman ayırırsanız asla dans etmek zor gelmeyecektir. Aksine dans etmek sizi mutlu edecektir. Daha fazla zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Düğün dansı kursu , dersleri ve dans figürlerini hiç dans bilmeyenler açısından en basit halde anlatmanın ve uygulamanın merkezidir. Dolayısıyla “Ben asla dans edemem!” demeyin, yürümeyi bilen herkes dans edebilir! Başarmak için çok çalışamanıza da ihtiyacınız yoktur, düğün dansı kursunun öne sürdüğü programı uygulamanız yeterli olacaktır.

Zamanınız kısıtlı olsa dahi kaliteli bir zaman dilimini ayırarak, en kısa sürede düğün dansından en yüksek verimi sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Hiç dans etmemiş olsanız bile profesyonel dans eğitmenleri, seçkin koreografileriyle zorlanmadan, etkili bir dans sunumu gerçekleştirebilirsiniz. 

Zaman konusunda sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız, yayınlanmış olan düğün dansı örneklerine göz gezdirmenizi öneririz.

Ni̇çi̇n Düğün Dansı Öğrenmeli̇yi̇z?


Çiftler birlikteliklerinin güzel bir nişanesi olarak düğünlerde ilk dansa özel bir anlam yüklemektedir. Dans, iki kişinin birbirine uyumunu ve ahengini göstermenin bir yoludur. Çiftler, hayat boyu birlikte bir yaşam sürmenin en güzel provasını dans ile kanıtlarlar. 

İçinde bulunduğumuz toplumun gelenekleri bir yandan düğünü; diğer yandan düğünün dans ritüellerini belirlemektedir. Düğün dansı, çiftin kendisini gelen konuklara hem taktim etmesi hem de birlikteliklerinin gücünü göstermesi açısından önemlidir. 
 
Karadeniz’in hareketli Horon’u; Ege’nin yiğit Zeybek’i; Doğu’nun Halay’ı ve Anadolu’nun Çiftetelli’si düğünlerimizin vazgeçilmezleri arasındadır. Düğüne katılan konuklar eğlenirken çiftler daha farklı bir dansla öne çıkmaya çalışır. Bu nedenle de düğün dansınız sizi konukların önünde en özel gösterecek olandır.
 
Düğün dansınızla fark yaratın ! Çocuklarınıza ve torunlarınıza anlatabileceğiniz farklı bir düğün dansını deneyin ! 
 
Ülkemizde yapılan düğünlerdeki dansların tek biçimliliğinden sıkıldıysanız en özel gününüzde en özgün dansınızı yakınlarınıza sergilemek sizi mutlu edecektir.

Düğün Dansında En Çok Yapilan Hatalar

Mükemmel bir düğün töreni hayal edin. Tüm konukların gözlerinin sizde olduğunu ve düğüne damgasını vuran çift olmanız gerektiğini unutmayın! Peki bu kadar gözde olmanız gereken bir anda önceden hazırlanmadan düğün dansını yapmak ne kadar doğru ? Bundan dolayı düğün öncesinde mutlaka bir düğün dansı kursuna gitmeniz yapacağınız hataların da önüne geçerek onları minimum seviyeye çekecektir. Düğününüze en az 3 ay kala bir kursa gitmek sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü düğünden bir hafta kadar önce düğün dansı kursuna gitmek de doğru değildir. Alışma ve öğrenme sürecinizi asla göz ardı etmeyiniz.
 
Öte yandan, sürekli olarak pratik yapmanızda fayda vardır. Kendinizi ne kadar çok dans etmeye alıştırırsanız düğündeki ilk dansınız da o kadar rahat ve etkileyici olacaktır. Aksi halde heyecanınıza yenik düşebilir, dans sırasında gerginleşebilirsiniz. Herhalde hiçbirimiz düğün fotoğraflarımızda gergin bir yüzle çıkmak istemeyiz.

En önemli ve sıklıkla tekrarlanan hatalardan birisi de dans sırasında çiftlerin birbirleriyle fısıldaşarak konuşmasıdır. Bu konuşma daha çok heyecandan kaynaklanır. Ancak bilinmelidir ki konuştuğunuzda sesli bir ortamın etkisiyle eşinizi duymak için onun kulağına yaklaşacaksınızdır. Bir de düğün sırasında sürekli olarak fotoğraf ve video çekimi yapıldığı için görüntülerde çok da şık çıkmayabilirsiniz. Dolayısıyla düğün dansında dikkat etmeniz gereken birçok faktör vardır.

Düğün yaklaştıkça gelin ve damadın yoğunluğu da artmaktadır. Bu yoğunluğun içerisinde düğün dansına ayrı bir zaman ayrılmalı ve eşinizle uyumlu bir dans ortaya koymalısınız. Düğün dansı kursuna başvurduğunuzda profesyonel eğitimci tarafından desteklenen bir çalışma programı yapılmalı ve düğün gününe kadar olabildiğince sıkı dans pratiği gerçekleştirmelisiniz.

Düğün Dansı Kursunda Hangi̇ Dansları Öğreneceği̇m?

Öğreneceğiniz dans türleri, gittiğiniz düğün dansı kursları arasında farklılık gösterse de temelde Tango, Vals, Rumba, Salsa, Swing ve Cha Cha Cha dans türleri yer almaktadır. Daha geleneksel ailelere mensup çiftler yöresel dans türlerini de tercih edebilmektedir. 

Bunlar; Zeybek, Halay, Horon, Oyun Havası, Çiftetelli… Ancak yine bu noktada da daha çok tercih edilen düğün dansı türü Zeybek olmaktadır. Yine düğün dansı kursunda öğreneceğiniz danslar arasında geleneksel danslardan Sirtaki de bulunmaktadır. Kimi çiftler de seçimini Bachata ve Samba’dan yana kullanmaktadır. 

Sonuç olarak, düğün dansı kursları size geniş bir dans seçenekleri yelpazesi ile hizmet sunmaktadırlar.

Düğün Dansı İçi̇n Kıyafet Seçi̇mi̇ Nasıldır?


Düğün dansı için tercihinizi geleneksel halk danslarından kullanacaksanız, dansınızın temsil ettiği yörenin kıyafetini kullanabilirsiniz. Ayrıca gelinlik ya da damatlıkla da çiftlerimiz kendi düğün danslarını etkili bir biçimde sunabilirler. Seçtiğiniz dans çeşitine göre düğün dansı kıyafetinizi, düğün dansı kurslarının önerisiyle seçebilir ve düğününüzü farklı bir konsept oluşturabilirsiniz. 
 
Seçtiğiniz dansın yavaş ya da hızlı temposu kıyafet seçiminizi belirlemede önemlidir. Daha rahat hareket edebileceğiniz kıyafetler tercih edilmelidir. Aksi halde hareketlerinizi zorlaştıran, figürleri gerçekleştirmenize engel olan ve enerjinizi tüketen kostüm seçimlerinden kaçınmalısınız.
 
NOT: Kıyafet seçiminizin ardından en önemli şey aksesuar ve takı seçiminizdir. Dansınızı yapmaya engel olacak ve partnerinizin dans etmesini zorlaştıracak aksesuarlar tercih edilmemelidir. Takılar ise daha minimal ve şık olmalıdır. Bir çift olarak kıyafetlerinizden aksesuarlarınıza kadar bir bütün olmanız sizi daha ihtişamlı gösterecektir. 

Büyüleyi̇ci̇ Aşkın Tutkulu Dansı!


Düğün dansı, çiftlerin en fazla değeri atfettiği danstır. Çünkü bu dans aslında aşklarının bir yansımasını ifade edecektir. Dans esnasında çiftler mükemmelliği önemsemekte ve en etkili dansı yapmak istemektedirler. Düğün dansında esas konu eşinizle olan uyumunuzdur. Yani ritimleri ayaklarınızla ve kollarınızla birleştirmiş olmanız gerekir. Bir düğünü dillere destan bir düğün haline getirecek olan, dansınızdır. Düğün dansı bu noktada aşkınızı cesaretle dile getirmenin de bir yoludur.

Cesur, mert ve yi̇ği̇tleri̇n dansi; ege’ni̇n zeybeği̇!

Güzel Anadolu’nun heybetini, asaletini, gücünü,cesaretini ve mert duruşunu kendinde hissetmek isteyen damat adayları düğünlerinde en çok da Ege’nin Zeybeği’ni tercih etmektedirler. Zeybek, kolay oynanan ama dikkat isteyen bir dans türüdür. Dolayısıyla çiftlere kendini daha güvende hissettirir. Eşlerini dans kursuna gitme konusunda ikna etmede zorlanan gelin adayları Zeybek dedikleri anda damat adaylarını dans konusunda cezbedebiliyorlar. Damat adayları, Zeybek dansı ile düğüne damgasını vurabilirler. Ağır hareketlerle, ince bir zarafet hissi uyandıran Zeybek çoğu çiftin tercih gözdesi ! Diğer yandan, gelin adayları da Zeybek oynayabilir ve eşlerinin heybetli duruşuna bir de kendi estetik duruşları eklenir.

Düğününüzü Salsa İle  Görsel Bi̇r Şölene Dönüştürün! 

Hareketli çiftlerin, gözleri kendilerinde toplayabilecekleri bir dans, Salsa ! Salsa ile düğününüzü sıradan, klasik bir düğün olmaktan çıkarıp yeni bir form kazandırabilirsiniz. Salsa kolay öğrenilebilen bir danstır. Ayaklarınızın, kollarınızla ve vücudunuzun her yanı Salsa dansının ritmi ile bir bütün olacaktır. Bu kombinasyonu yarattığınızda,düğününüzün hafızalara kazınmasını sağlayabilirsiniz. 

Vals, Asaletin Temsilcisi!

Eşinize sımsıkı tutunup, daireler çizmeye hazır mısınız ? Vals, daha sakin, asil ve esnekliği bir arada görebileceğiniz  dans türüdür. İnce dokunuşlarıyla sizi bin yılların ötesine götürebilir ve unutamayacağınız bir düğüne ev sahipliği yapabilirsiniz. Vals, çiftler arasında farklı bir enerjiyi doğurmakta ve düğüne damgalarını vurmalarını sağlamaktadır. Zarafet kokan hareketleri ve ritmi ile herkesi kendine çeken Vals, düğün dansları arasında iyi bir seçenek olabilir !

Vals, aynı zamanda duyguların dansıdır. Esas olan duyguların kadın ve erkek arasından bir iletişim kanalı açmasıdır. Vals, kadının esnek,nadide ve zarif oluşunu yansıtırken; erkeğin de seviyeli, kibar ve nazik oluşunu simgeler.

Vals ise düğününüzü bambaşka bir atmosfere sokabilir ve düğün gecenizi duygu gecesine dönüştürebilir. Romantizmin doruklarını Vals ile hissedeceksiniz !

Tangonun ruhunu keşfet!


Tango ile iki bedenin tek bir beden haline dönüştüğü, aşk, tutku ve cesaretin ruhunuza nasıl da seslendiğini göreceksiniz. Tango hem elitliğinizi hem de kalitenizi açığa çıkartacak güçtedir. Geleceğe dair dolu dolu bir geçmiş taşımak isterseniz Tango yapmanın tam vakti ! Müziği ve ritmindeki karşıtlıklar, ani geçişler, iniş ve çıkışlar Tango’yu farklı kılan özelliklerindendir.Kadın ve erkeğin birbirleriyle olan etkileşiminin, aradaki enerjinin ve duygunun sözsüz ifade edilmesidir, Tango ! Miloga gecelerinin vazgeçilmezi olan Tango’yu kendi düğününüze taşıyıp, başrolü eşinizle paylaşabilirsiniz. Konuklarınızın dahi birçok düğünde görmeyeceği bir show yapabilir ve düğününüzü kalıcı hale getirebilirsiniz.

Tango zemine yansıdığında karşınıza maço bir erkek ve duygularının esiri olmuş bir kadın çıkacaktır. Tango, aşkın ve ihtişamın dansı olarak düğününüzü renklendirebilir.

Hareketli, Eğlenceli ve Renkli Dans; CHA CHA CHA!


Eğlenceli çiftlerin hareketli dansıdır, Cha Cha Cha ! Bir Latin Amerika dansı olan Cha Cha Cha, Rumba ve Mambo danslarının birleşimi niteliğindedir. Fakat Mambo ve Rumba’ya nazaran daha kolay ve basittir. Cha Cha Cha dansının müziği rüzgarda savrulan bir ağacın yaprakları gibidir. Dansın keskin ve belirgin hareketleri müziğin ritmiyle birleşince ortaya eşsiz bir hareketler kombinasyonu çıkmaktadır. 

 
Cha cha cha dansı aynı zamanda figürlerde zıtlıklarla da öne çıkar. Kadın ve erkeğin hareketleri birbirinin aksi niteliğindedir. Kadın ileriye doğru yönelip ayağını sağa doğru atıyorsa; erkek ileriye doğru yönelip ayağını sola atacaktır. Sürekli bir hareketi beraberinde getiren Cha Cha Cha dansı çiftlere özel bir düğün yaşatmaktadır.

Düğün dansınız, özgün niteliklere sahip etkileyici olmalıdır!         
 

Kalbin Ritmik Atışı; RUMBA!


Rumba, hareketlerin hırçın ama bir o kadar da yumuşak olduğu dans türlerinden biridir. Duygusal anlamda kışkırtıcı olan bu dans türünde çiftler, etkili bir gösteri yapabilirler. Tango ve Vals’ten daha zor ve teknik figürlere sahip olan Rumba düğün dansı açısından tercih edilebilir. Kalbinizin ritmik atışını Rumba ile hissedeceksiniz. Bu anlamda Rumba çift arasında çekiciliği arttırmaktadır. Tabi çekici olmasını sağlayan bir diğer özelliği ise kadının kalçasının ve erkeğin vücudunun ön plana çıkmasındandır. 

 
Rumba ile kadın erkeğin vitrini gibidir. Hem sahiplenici figürleri öne çıkarır hem de kadının güzelliğini izleyenlere göstermeye gayret eder. Rumba’ya bu açıdan bakıldığında aşk ve tutkunun ihtişamlı halidir denebilir.

Yerinde Duramayanlara Kıpır Kıpır SWİNG !


Swing, caz müziğinin verdiği heyecan ve doğallıkla ortayan çıkan bir dans türüdür.Swing de dansı erkek yönlendirir ve dans erkeğin karizmasını ortaya koyar. Swing’i kendi hareketleriyle şekillendiren erkek,  kadının da kendisine uyumunu sağlamalıdır. Ayrıca figürler müziğin akışına göre de hızlanmalı ya da daha yavaş olmalıdır.
 
Swing, sizlerin dansa olan ilgi ve yatkınlığınıza göre kolay ya da zor olabiliyor. Dans kursunun size sunacağı eğitim planlarına adım adım uyduğunuzda Swing sizin için yaparken zevk alacağınız bir dansa dönüşebilir. Eğer yerinizde duramayan ve kıpır kıpır bir bünyeye sahipseniz tercihinizi düğün dansı olarak Swing’den yana kullanabilirsiniz.

Swing dansını yaparken hem çok eğleneceğinizi hem de çok güleceğinizi unutmayın ! 

Swing sizin mutlu olmanızı teşvik eden bir dans türüdür.