Düğün dansı öncesinde nasıl hazırlık yapmalıyız?

Öncelikli olarak karar vermeniz gereken kriterlerden biri kıyafet ve mekan seçimidir. Kıyafet seçiminin dansınızın genel hatlarını belirleyeceği de söylenebilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen dans türlerinden cha cha ve salsa için daha özgün gelinlikler söz konusu olabildiği gibi tango havasına uygun, ağır ve sade gelinlik/damatlık modellerine de göz atılabilmektedir.

Düğün dansı için kursa gitmeye karar veren çiftler dans ayakkabılarını kurs süresince yanlarında getirmeli, düğün konseptine uygun giriş, çıkış, dans pistine geliş gibi ana etmenleri uzman ekiplerle görüşmelidir. Dans eğitmenlerinin bilgilendirilmesinin önem taşıdığı bu süreç içerisinde yapılacak hazırlıklar önceden belirlenmelidir.

Dans yeteneği olmayan çiftler de düğün dansını öğrenebilir mi?

Düğün dansını öğrenmek için özel bir dans yeteneğinizin olması gerekmemektedir. Kursların amacı, düğününüze kadarki süreçte sizi bu dansı en iyi şekilde gerçekleştirebileceğiniz uygulamalı eğitimlerle destekleyebilmektedir. Çalışma ve gayret, dansın zorluklarını ortadan kaldırma aşamasındaki en önemli etmenlerden biridir.

Düğün dansı zor bir dans mı?

Tercih edeceğiniz dans türüne göre zorluk seviyesinde farklılıklar gözlemlenebilmektedir. Bu zorlukların üstesinden gelmek için partnerinizle birlikte sık sık alıştırma yapmalı, kendinizi geliştirmeye ve sevdiklerinizin önünde etkileyici bir dans yapabilmeye hazır hale gelmelisiniz.

İçlerinde en zor dans türlerinden biri olarak bilinen cha cha ve salsayı, eğitmenleriniz tarafından verilen kurslarla pekiştirebilmektesiniz. 

Tango yapmak için dans pistinde yerini alan çiftler, benzer figürler taşıyan bu dansı kısa sürede öğrenebilmektedir.

Düğün dansı kursu fiyatları

Düğün dansı kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek düğün dansı kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Evlenecek Çiftler İçin En İyi Danslar

Düğününüz yaklaştı. Gelinliğiniz, mekan seçimi, davetliler, sürprizler, makyajınız, kısacası hayallerinizi süsleyen her şey tamamlandı sayılır. Düğünlerin vazgeçilmezi danslardır. Peki nasıl dans edeceksiniz?

Genellikle dans etmeyi bilmeyen veya düğün dansı için bir hazırlık yapmamış çiftler sağa sola sallanmayı tercih ediyor :) İstedik ki siz, dansınızla konuklarınızı büyüleyin, aşkınızı ölümsüz kılın ve tabii eğlencenin tadını çıkarın.

Düğün için seçtiğimiz en güzel danslar mutluluğa adım adım yaklaşan çiftlerimize ve tüm dans tutkunlarına geliyor :

İlk dans etkileyici olmalı

İmzalar atıldı, herkesin gözü sizin üzerinizde… Kısa bir aradan sonra ilk dans müziğinizi duyuyorsunuz. Seçiminiz ne olursa olsun, bu dansın etkileyici olması şart. Bizim seçimimiz tangodan yana. Tango ile bu özel güne ihtişamlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Unutmadan, tango aşkı anlatmanın en kısa yolu.

Tabii anlık bir hatanın her şeyi mahvettiği durumlar da var. Siz iyisi mi, düğün öncesi kursa katılın. Yoksa bu videodaki gibi tüm konuklar önünde rezil olabilirsin :)

Düğün Dansı

Cha Cha ile dansa davet

İlk dansınızı başarıyla sergilediniz. Neden bir sonraki dans için seçiminizi Cha Cha’dan yana yapmayasınız ki? Herkesi dans davet etmek için ideal bir seçim! Tabii iyi bir kurs iyi bir dans demek. Özellikle Ça Ça Ça gibi hareketli bir dansta partnerinizin durmaksızın ayağına basmak istemezsiniz :)

İçinizdeki çocuğu Swing dansına saklayın

Swing, düğün dansı olarak da tercih edilen, eğlenceli ve çocuksu bir dans. Siz de klasiklerden sıkılmış, sevdiklerine eğlenceli bir dans gösterimi izletmek isteyen çiftlerden biriyseniz bu dans ile eminiz ki enerjinizden herkes memnun kalacaktır.

İlle de Rumba!

Rumba, dans etmeye pek de fazla zaman ayıramayacak çiftlerimize uygun. Basit figürleri, görselliği bir kenara bırakıp o anı yaşamayı isteyen gelin ve damadımıza ayrıcalıklar sunuyor. Tango kadar iddialı değil ama ilk dans için iyi bir seçim olabilir.

Ağırlığınızı ortaya koyun

Vals, genellikle orta yaşlı çiftlerin dansı olarak bilinir. Eşinizi dans kursuna binbir güçlükle getirmiş, e bir de hareketli dansları tercih etmeyeceğinden adınız kadar eminseniz vals dansı da asaletinizi ön plana çıkaracaktır. Hiç yoktan iyidir:)

Vals dansıyla tüm dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz

Düğün Dansı

Ege’nin efelerinden güç gösterisi

Ege denildiğinde aklımıza ilk gelen dans zeybek. Bu dansı gücünü ve hakimiyetini sergilemek isteyen damat adayları tercih ediyor. Davullu zurnalı yöresel gelinler de zeybek dansının ağır müziğinde tüm dikkatleri üzerine topluyor.

Ortaya karışık

Böyle bir dans türü yok tabii ki. Ortaya karışık genellikle kendine has bir müzik belirleyip o müzik eşliğinde dans etmek isteyen çiftlere hitap ediyor. Özellikle yurt dışında ortaya karışık konseptinin sayısız örneği bulunuyor. Mesela eğlenceli bir film müziğinde koreograflar eşliğinde farklı bir konsept belirleyebilirsiniz.

Sevdiklerinizi bu dansla selamlayın

Salsa dansında pistin tamamını kullanmanız gerekiyor. Hem eğlenceli bir dans oluşu hem de konuklarınızı doğrudan sizi izlemeye davet etmesi de evlenecek çiftler için güzel bir seçenek olacaktır. Aman ayaklara dikkat!:)

Dans kursu parça seçimime yardımcı olabilir mi?

Kurs hizmeti kapsamında yer alan parça seçimi sizlere uygun şarkının belirlenmesine yardımcı olabilmektedir. Çiftler için özel bir önemi olan parçaların, hareketli ve yavaş şarkılar ile toplu dans kavramına uygun müziklerin seçilebildiği kurs sürecinde herkese hitap edebilecek türde müzik eserlerine de yer verilmektedir. 

Gelin ve damat adayının seçtikleri parça eşliğinde dans edebilecekleri kurs sürecinde amaç, hem misafirlerin hem de çiftlerin hiçbir zaman unutamayacağı bir ana tanıklık etme olanağının sağlanmasıdır. Parça seçimi, kursların hizmetleri kapsamında yer alan uygulamalardan biri olup, isteklerinize göre şekillendirilebilecek süreçler dahilindedir.

Düğün dansında ne tür danslar öğreneceğim?

Dans türleri arasında düğün konseptine en uygun dansın tango olduğu bilinmektedir. Ancak kişisel tercihlere ve yöresel farklılıklara göre halk dansları, oryantal, horon, zeybek, çiftetelli, halay, horon ve sirtaki gibi danslarla ilgili çalışmalar da gerçekleştirilmektedir.

Düğün dansı kursunun sizler için sunduğu ayrıcalıklara bağlı olarak cha cha, rumba ve salsa gibi danslar da söz konusu olabilmektedir. 

Düğün dansının seçiminde gelinin giydiği kıyafetlerin de önem taşıdığı bilinmektedir. Bu nedenle düğün dansı kursu eğitim sürecinde gelinin hangi dansı seçmek istediğine yönelik çıkarsamalarda bulunulmaktadır.