Swing kursunda neler öğreneceğim?

Her dansta olduğu gibi, temel hareketler, dönüşler ve duruş tekniklerine dayanan swing, kadınlar ve erkekler için farklı figürler içermektedir. Swing kursunda partnerinizle birlikte yapabileceğiniz dönüşler, ritme uygun olarak uygulamanız gereken ayak hareketleri ve duruş biçimleri gibi öncelik gerektiren eğitim süreçlerinden geçebilirsiniz.

Dansı profesyonel anlamda öğrenmek istiyorsanız ritme ayak uydurma yeterliliğinizi geliştirmeli, pratik yapmalı ve alıştırmanızı tekrar etmelisiniz. Hareketli bir dans olması nedeniyle çift halinde dans edecek kişiler arasındaki uyumun yüksek olması esasına dayanan kurs kapsamında el ve kol hareketlerinizi nasıl kullanacağınız üzerine alıştırmalar da yapılmaktadır.

Swing zor bir dans mı?

Dansı öğrenmenin en pratik yöntemlerinden biri de dans kursunda verilen eğitim sürecine öncelik tanımanız olacaktır. Seri hareketlere dayalı bir dans olması nedeniyle ayak ve el figürlerini ön plana çıkaran swingin kişisel yatkınlıklara bağlı olarak zorluk derecesi değişebilmektedir.

Dansta kendinizi geliştirmek istiyorsanız grup derslerine katılmalı, figürlerinizi tekrar etmeli ve partnerinizle birlikte çalışmalarınızı tekrar etmelisiniz. Dansı zorlaştıran hareket ve dönüşler kısa süre içerisinde yapacağınız alıştırmalarla pratik bir anlam kazanacaktır. Vücudunuzu bu dansa adapte etmeniz halinde dansın zorluklarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Swing nasıl bir dans türüdür?

Swing müziğinden sonra yaygınlaşan bu dans türü 20.yy'da popüler bir nitelik kazanmıştır. Genellikle çiftlerin birbirleriyle samimi bir şekilde dans etmesini gerektiren swing dansında müziğin türü ritmi ve figürleri belirleyebilmektedir. Dönüşlerin önemli bir detay olarak bilindiği dansta Lindy Hop türü tercih edilebilmektedir.

Swing kursu fiyatları

Swing kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek swing kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Swing kursunun belirli bir yaş aralığı var mı?

Her yaştan dans severin katılım gerçekleştirebileceği kurslarda öğrenciler için de farklı koreografiler hazırlanabilmekte, dansın tekniklerinin öğretildiği sınıflar oluşturulabilmektedir. Bazı kurslarda üniversite ve lise öğrencileri için farklı fiyat indirimleri de bulunabilmektedir.

Kursun amacı yarışmalarda veya festivallerde dansı tüm teknikleriyle başarıyla uygulayabilmeniz ve olumlu sonuçlar elde edebilmenizdir. Swing dansına meraklı olan herkesin katılım gösterebileceği kurs süresince size verilen eğitim kadar dansa hakim olabilmenizi sağlayan bireysel çalışmalar da önem taşımaktadır.

Büyük orkestraların dansı olarak bilinen swingi öğrenme sürecinin ardından kendinizi geliştireceğinizi fark edeceksiniz.

Swing dansında hangi kıyafetler tercih edilmektedir?

Çiftlerin eğlenceyi ve uyumu temsil ettikleri dansta hareketler kadar kıyafetler de önem taşımaktadır.

Vücudu sıkmayan, hareketleri zorlaştırmayan elbiselerin tercih edildiği swing dansında rahat bir ceket ve gömlek ile ayak bileğini sıkmayan ayakkabılar tarzınızı tamamlayabilmektedir.

Kadınlar yazlık formuna veya sahne atmosferine uygun parlak, simli elbiseler, puantiye detaylı tasarımlar, rahat ayakkabılar ve döneme ait geniş etekli kıyafetlere de öncelik tanıyabilmektedir.