Badminton nedir?

Kuş adı verilen tüylü bir top ve raketle oynanan 2 kişilik bir oyundur. Bir file üzerinden rakiplerin topu karşı tarafa atma kuralına dayanır. Tekli ya da çift olarak oynanabilen bir oyundur. Oyunun tek ya da çift olarak oynanmasına bağlı olarak sahanın ölçüleri farklılık gösterir.

Badminton kursu fiyatları

Badminton kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek badminton kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

​Badminton oyununda kullanılan malzemeler nelerdir?

Badminton oynanırken kullanılan malzemeler tüylü top ve rakettir. Raketin hafif olması ve şaft kısmının esnek olması oyuncuya büyük avantaj sağlar. Ayrıca sap kısmında farklı genişlikte yüzeyler bulunması da önemlidir. Badminton topları baş ve tüy olmak üzere iki kısımdan oluşur. Uçuş hızlarına göre 3 farklı top bulunmaktadır. Topların üzerindeki renkler uçuş hızlarını gösterir. Yeşil renkli bant topun yavaş, mavi renkli bant orta hızlı, kırmızı renkli bant ise hızlı olduğunu gösterir.